مقایسه شرایط جسمانی یک مجرم پیش از زندان و اضافه وزن مشهود وی پس از آزادی، موجی از اظهارنظرات طنز را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت.
کد خبر: ۹۰۷۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳ 09 October 2020

خشونت و شکنجه، آزار و اذیت، غذای بخور و نمیر و ... تصویری است که همواره ضدانقلاب از زندان‌های جمهوری اسلامی تصویر می‌کند.

دستگیری نرگس محمّدی که خود را روزنامه‌نگار و فعّال حقوق بشر می‌نامد، به جرم اقدام امنیت ملی، بهانه خوبی بود تا رسانه‌های ضد‌ّایرانی خط همیشگی خود را درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی پیگیری کنند.

نگرانی بابت سلامت جسمانی نرگس محمّدی در زندان‌های ایران، یکی از موضوعاتی بود که صدای آمریکا و دیگر رسانه‌های ضدّایرانی در آن می‌دمیدند.

 

 

امّا اکنون که نرگس محمّدی مشمول قانون کاهش مجازات شده و یکسال و نیم زودتر از موعد مقرر از زندان آزان شده، انتشار تصویری از او پس از آزادی از زندان، تعجب کاربران فضای مجازی را برانگیخته است. 

مقایسه شرایط جسمانی نرگس محمّدی پیش و از زندان و اضافه وزن مشهود وی، موجی از اظهارنظرات طنز را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت.


نرگس محمّدی قبل از زندان

 


نرگس محمّدی قبل از زندان

 


نرگس محمّدی بعد از زندان

 

برخی کاربران که شاید هنوز تصاویر نرگس محمّدی پس از آزادی از زندان را ندیده بودند و خط ضدانقلاب را دنبال می‌کردند، ادعای شکنجه نرگس محمّدی را به‌همراه خبر آزادی وی، مطرح کردند.

 

 

 

امّا نخستین تصویر از نرگس محمّدی گویای واقعیات فراوانی بود که کاربران شبکه‌های اجتماعی هرکدام از دریچه‌ای به آن نگاه کردند.

یکی از کاربران به مقایسه کاهش وزن شدید پروفسور مسعود سلیمانی پس از آزادی از زندان‌های آمریکا و اضافه وزن نرگس محمّدی پرداخت.

 

 

جلیل محبی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز مظلومیت قوّه قضائیه را مورد اشاره قرار داد و نوشت: «‏استایل ‎نرگس محمدی قبل و بعد از زندان فقط نشان‌گر آن است که قوه‌قضائیه خیلی مظلوم است و رسانه‌های گرگ‌صفت بسیار شیاد و دروغ‌گو...».

 

 

امّا فارغ از این دست واکنش‌ها، غالب واکنش‌های کاربران به صورت طنز بوده است.

در همین راستا، یکی از کاربران وضعیت سفره‌های مردم در دولت روحانی را وضعیت سفره نرگس محمّدی در زندان مقایسه کرد.

 

 

کاربری دیگر، دیگر با هشتگ نرگس محمّدی، نوشت: «رفتم دکتر تغذیه، برای کمبود وزنم ۴۰ روز حبس تعزیری تجویز کرد».

 

 

واکنش کاربری دیگر، حاوی کنایه به رسانه‌های ضدانقلاب بود که مدعی شکنجه نرگس محمّدی در زندان‌های ایران هستند. وی در توئیتی، چاقی نرگس محمّدی پس از آزادی از زندان را، ورمِ ناشی از شکنجه توصیف کرد!

 

 

برخی دیگر از نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی را در ادامه می‌بینید:

 

 

 

 

 

 

تلفیق تصاویر منتشر شده از مهدی کروبی پس از حصر و نرگس محمّدی پس از آزادی از زندان و شباهت این دو، محور دیگر محتوای تولیدشده توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی است.

 

 

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار