کد خبر: ۹۰۳۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۳ 26 September 2020

 

مجلس شورای اسلامی باتوجه به شرایط ویژه امسال در تأمین واکسن آنفلوآنزا، یک‌هزار و ۵۰۰ واکسنی که به داروخانه بهارستان تخصیص داده شد را به وزارت بهداشت بازگرداند.مجلس شورای اسلامی با توجه به شرایط ویژه امسال در تأمین واکسن آنفلوآنزا، یک‌هزار و ۵۰۰ واکسنی که طبق روال سال‌های گذشته به داروخانه بهارستان تخصیص داده شده بود را به وزارت بهداشت بازگرداند و این در حالی است که وزارت بهداشت طی توضیحی این اتفاق را تصمیمی‌طبق روال طبیعی توزیع واکسن به مراکز بهداشت اعلام کرد.
در توضیح سخنگوی سازمان غذا و دارو آمده است: در مرحله اول، یک میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن جهت استفاده افراد پرخطر و در معرض خطر در مراکز بهداشت تأمین شده و این واکسن‌ها به تدریج در حال توزیع در مراکز بهداشتی هستند؛ قاعدتاً مراکز بهداشت نهادهای مختلف از جمله مرکز بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز ممکن است در این مرحله دریافت‌کننده واکسن باشد. البته تأکید بر آن است که هرگونه توزیع باید بر اساس پروتکل‌های ابلاغی باشد و توزیع و تلقیح عام آن به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.
در همین رابطه شهلا میرگلوبیات مدیرکل سلامت مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: تخصیص واکسن آنفلوآنزا به داروخانه وابسته به مرکز بهداشت مجلس شورای اسلامی مطابق روال سال‌های گذشته صورت گرفته است که با توجه به نزدیک شدن فصل پاییز و لزوم پیش‌بینی لازم جهت این امر، تعداد یک‌هزار و ۵۰۰ واکسن از سوی سازمان غذا و دارو به داروخانه مجلس شورای اسلامی تخصیص داده شده است.
مدیرکل سلامت مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: با اینکه واکسن‌های تخصیص داده شده به این مرکز بهداشت مشابه دیگر مراکز درمانی صرفاً در زمانی که وزارت بهداشت اعلام کند و صرفاً مورد استفاده برای افرادی قرار می‌گرفت که مطابق با دستورالعمل وزارت بهداشت تعیین می‌شود علی‌رغم اینکه روند توزیع گسترده واکسن برای همه مراکز درمانی مشابه آغاز شده است در عین حال مقرر شد به‌دلیل شرایط خاصی که امسال وجود دارد این یک‌هزار و ۵۰۰ و اکسن به سازمان غذا و دارو برای استفاده دیگر مراکز درمانی بازگردانده شود.
وی درباره اظهارات مطرح شده توسط برخی نمایندگان دراین‌باره تأکید کرد: این اظهارات نادرست است و احتمالاً از افراد مطلع در این‌باره پرس و جو نکرده‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار