مسئول فضای مجازی دفتر آیت‌الله موسوی جزایری در گفت و گو با تابناک خوزستان:
دفتر آیت‌الله جزایری خبر نادرست تمجید وی از شریعتی و انتقاد از حجت‌الاسلام پناهیان را در راستای بهره‌برداری سیاسی و یک شیطنتِ رسانه ای عنوان کرد.
کد خبر: ۸۹۵۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴ 03 September 2020

به گزارش تابناک خوزستان، چندی پیش خبری از آیت‌الله موسوی جزایری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به انتقاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان از استاندار خوزستان در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شد.

مسئول فضای مجازی دفتر آیت‌الله موسوی جزایری در خصوص این خبر، به تابناک خوزستان گفت: محتوای این خبر خلاف اخلاق و صداقت رسانه‌ای بوده و بسیار متعجب هستم که چرا چنین اقدامی را انجام داده‌اند.

حجت‌الاسلام کُمیل عساکره، ماجرا را این‌گونه روایت می‌کند: "اخیرا جلسه‌ای با آیت الله جزایری بنا به درخواست شخصی به نام «علیرضا عبدالله نژاد» از بخش استانی سایت خبر فوری و آراس، در رابطه با آخرین وضعیت حوزه علمیه خوزستان برگزار شد و در این دیدار وی به همراه سه نفر از همکارانش حضور داشتند.

آیت‌الله موسوی جزایری، تا پیش از شرکت در جلسه، از متن سخنان حجت‌الاسلام پناهیان نسبت به استاندار خوزستان، هیچ‌گونه اطلاعی نداشت و در ابتدا خبرنگار سؤالات خود پیرامون حوزه علمیه خوزستان را مطرح کرد.

در ادامه خبرنگار در رابطه با سخنان حجت‌الاسلام پناهیان از آیت‌الله موسوی جزایری بدین شکل پرسش می‌کند: «اخیراً در منبرها بدون اطلاع کافی در انظار عمومی خطاب به شخصیت یا مسئولی که حضور ندارد، پای منبر سخنان توهین‌آمیزی شنیده می‌شود! بفرمایید نظرتان در این رابطه چیست!؟»

 آیت‌الله موسوی جزایری هم پاسخ می‌دهد: «بنده مطلع نیستم! اما به طور کلی می‌توانم بگویم که بعضی از بزرگان هم این‌طور بودند، هر وقت مطلبی به آن‌ها گفته می‌شد در رابطه با کشور یا استان! اول تحقیق و بررسی می‌کردند که حقیقت مطلب چیست. ما روحانی هستیم، فرق می‌کند با اشخاص عادی که هرچه بگویند، مسأله ای نیست. حرف ما حرف خداست و حرف پیامبر است».

پس از آن، بنده خدمت آیت‌الله اصل ماجرا را توضیح دادم که حجت‌الاسلام پناهیان چه مطلبی را بیان کرده‌اند؛ سپس خبرنگار سؤال خود را دقیق‌تر می‌پرسد: «چرا آقای پناهیان گفته‌اند استاندار را باید به گاری بست که آب را برای مردم غیزانیه ببرند؟»، آیت‌الله موسوی جزایری نیز پس از آن بیان کرد؛ « چه احتیاجی است که ببندیمش به گاری! خب بنده خدا (غلامرضا شریعتی) به تهران رفته و برای تأمین بودجه و منابع مالی مورد نیاز اجرای طرح آب‌رسانی به غیزانیه پیگیری کرده است».

عساکره در ادامه با تأکید بر اینکه آیت‌الله موسوی جزایری، نسبت به شخص حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان، بسیار احترام و ارزش قائل است و ایشان را به‌عنوان یک منبری بسیار خوب می‌شناسد، گفت: متأسفانه کلیپ منتشر شده در فضای مجازی، تقطیع و صحبت‌های آیت‌الله موسوی جزایری جابه‌جا شده است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله موسوی جزایری، همواره از تلاش‌های مسئولین تقدیر و نسبت به کم‌کاری‌ها انتقاد کرده‌اند، اظهارداشت: آیت‌الله موسوی جزایری نسبت به عملکرد استاندار خوزستان در جریان پروژه آب‌رسانی به غیزانیه ابراز رضایت کرده‌اند، مضاف بر آنکه ممکن است انتقاداتی را نیز داشته باشند.

 حجت‌الاسلام عساکره، گفت: در جلسه مذکور نیز آیت‌الله موسوی جزایری توضیحاتی در رابطه با خدمات دکتر شریعتی بیان کردند اما خدایی ناکرده هیچ‌گونه مطلبی را به آقای پناهیان نسبت نداده‌اند؛ حال‌آنکه برای استفاده از مثال، شخص خودشان را با این عبارت «بنده خودم را عرض می‌کنم» مورد خطاب قرار داده‌اند.

به گفته ی مسوول فضای مجازی دفتر آیت‌الله موسوی جزایری، به نظر می‌رسد رسانه‌های مذکور در صدد بهره‌برداری سیاسی خود بودند تا این که بخواهند عملکرد حوزه علمیه خوزستان را مورد ارزیابی قرار دهند.

_____________________________________________________________________________________________

*گزارش: تحریریه تابناک خوزستان     *سردبیر: سمیه همت پور

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار