عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس قانون بازار اوراق بهادار سیگنال‌فروشی بدون تخصص و مجوز جرم تلقی می‌شود.
کد خبر: ۸۸۷۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۷ 15 August 2020

 

سید مهدی سدیدی در گفت‌و‌گو با رادیو اقتصاد درباره سیگنال‌فروشی اظهار داشت: متأسفانه بعضی کانال‌های تلگرامی از فضای بازار سرمایه سوء استفاده کرده و اقداماتی در معرفی برخی سهام انجام می‌دهند که فاقد پشتوانه علمی، تحلیلی و تخصصی است.
وی اظهار داشت: ‌طبق قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، هر شخصی که اقدامات وی نوعاً منجر به ایجاد ظاهری گمراه‌کننده از روند معاملات اوراق بهادار یا ایجاد قیمت‌های کاذب یا اغوای اشخاص به انجام معاملات اوراق بهادار شود به حبس تعزیری تا پنج سال و جزای نقدی تا پنج برابر سودهای به دست آمده محکوم خواهد شد.
عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر واژه سیگنال را در فضای مجازی جستجو کنید خواهید دید بالای سه هزار کانال و گروه به اسم سیگنال ثبت شده که یک اتفاق تلخی است. حتی در سایت‌های خبری نیز مشاهده می‌شود در سطح ضعیفی این کار را بدون داشتن تخصص و مجوز لازم انجام می‌دهند. سدیدی بیان داشت: ظرفیت قانونی برای برخورد با این نوع موارد و مسائل در کشور وجود دارد و سازمان هم اقدام کرده است. شرکت بورس نیز به تازگی کمیته جانبی تحت عنوان «کمیته فضای مجازی» تشکیل داده است. وظیفه دستگاه ناظر و تنظیم کننده، صیانت از بازار سرمایه است.
وی افزود: بازار سرمایه در سال‌های 99،97،95،92،89،85رشد جدی را تجربه کرده است. جدا از این در طول کمتر از ۱۸۰ روز کاری شاخص بازار سرمایه از ۵۰۰ هزار واحد به دو میلیون واحد رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار