کد خبر: ۸۵۸۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴ 05 June 2020

به گزارش تابناک خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب شهرستان آبادان و چوئبده با بیان اینکه ساخت تصفیه خانه شهر چوئبده از سال ۹۷ آغاز شد و تا پنج ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، گفت: نصب دستگاه آب شیرین کن بر روی تصفیه خانه گام بعدی است که در این خصوص با سرمایه گذار وارد مذاکره شده ایم و آب پایدار چوئبده تا ۲۵ سال آینده تضمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اصلاح کامل شبکه آبرسانی چوئبده ۵ میلیارد تومان تأمین می شود، افزود: مقرر شد برای حل مشکل فعلی آب شهر، فردا یک دستگاه آب شیرین کن سیار نصب شود که تا چند روز آینده آب شیرین توسط روزانه ۱۵ تا ۲۰ تانکر به دست مردم برسد.

شریعتی اذعان کرد: سقف مخزن آب چوئبده فرسوده شده و امکان تعمیر ندارد به همین جهت علاوه بهره برداری از پروژه آبرسانی کامل به منطقه طی چندماه آینده و نصب دستگاه آب شیرین کن سیار برای تأمین آب شرب، در حال حاضر یک مخزن پیش ساخته موقت برای حل مشکل تأمین آب برای استحمام در منطقه جانمایی شده که تا دو هفته آینده وارد مدار می شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در حال حاضر طی شبانه روز ۳ هزار مترمکعب آب برای مصرف مردم این شهر به شبکه آبرسانی تزریق می شود و با تمهیدات شرکت آب و فاضلاب استان طی چند روز آینده این میزان آب نیز افزایش پیدا می کند تا شاهد بهبهود شرایط آب در لوله های خانگی باشیم.

شریعتی ادامه داد: در حال حاضر منطقه تنگه ۳ در آبادان با مشکل اساسی آب مواجه است که قرار شد از روز شنبه چند کیلومتر خط لوله و پمپ آب مورد نیاز توسط آب و فاضلاب شهری تأمین و کار نصب آنها آغاز شود تا به امید خدا طی ۱۰ تا ۱۳ روز آینده مشکل منطقه تنگه ۳ نیز مرتفع شود.

وی اظهار کرد: تاکنون ۴ کیلومتر از طرح اصلی اصلاح و نوسازی خط لوله آبرسانی منطقه تنگه ۳ انجام شده و مابقی طرح شامل حدود ۱۰ کیلومتر لوله گذاری و نصب مخزن جزء برنامه های میان مدت ما است.

استاندار خوزستان گفت: برخی بخش های جزئی از منطقه تنگه یک آبادان نیز با مشکل کمبود آب مواجه هستند که با اصلاحات در نظر گرفته شده و در حال انجام، این مشکلات نیز مرتفع می شود.
متعهد شدیم برای تنگه های آبادان ۴ بیل مکانیکی جهت لایروبی انهار به مدت دو تا سه ماه کار خود را آغاز کنند تا با انجام لایروبی ها، شرایط برای آبیاری نخیلات و تأمین معیشت نخلداران فراهم شود.

شریعتی اذعان کرد: برای لایروبی انهار چوئبده نیز ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که آبیاری نخیلات این منطقه شرایط بهتری را داشته باشد و تأمین معیشت نخلداران بهتر شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: امسال شاهد بارندگی خوبی بودیم و آب ذخیره شده پشت سدها به گونه ای است که می توانیم در تابستان شرایط آبیاری نخیلات را در حد توان تأمین کنیم تا نخلداران برداشت محصول درجه یک و خلق ثروت داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه امنیت و اقتصاد خوزستان، امنیت و اقتصاد کشور است، گفت: همه ساکنان این منطقه مرزداران کشور هستند و به ایرانی بودن خود افتخار می کنند و در طول قرن ها از مرزهای این کشور پاسداری کرده اند و با وجود تمامی این سختی ها به مرزداری خود ادامه می دهند و ما به تأمین آب شرب، کشاورزی و معیشت آنها متعهد هستیم.

شریعتی تصریح کرد: به امید خدا همه در راستای وحدت، همدلی و یکپارچگی کشور گام بر می داریم و باید از به میان آوردن سخنان تفرقه افکنانه پرهیز کنیم.

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار