آبروی مومن از حرمت خانه خدا بالاتر است؛
کد خبر: ۸۵۳۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸ 22 May 2020

تهمت زدن، انقلابی گری نیست

 

تابناک - عبدالرحمن نیک سرشت:

جوانی انقلابی با لباس نظامی وارد دادگاه شد و گفت: سنیور، این مرد مجرم است و مردم همه به جرم او واقف هستند از جمله عالی جانبی که شما باشید.

قاضی گفت؛ ای جوان انقلابی شما درست می گویی ولی دادگاه برای شفاف شدن و گواهی رسمی مجرمیت و یا تبرئه افراد است و این یک حقوق جمعی است.

مرد انقلابی گفت؛ عالیجناب من به حکم انقلاب مجرم را بدون تشکیل دادگاه به جوخه ی اعدام می برم.

بعد از گذشت ۵ سال ، آن جوان انقلابی به جرم اختلاس اموال دولتی به میز محاکمه کشیده شد و در مقابل عالیجناب حاضر شد.

دادگاه تشکیل شد و آن جوان انقلابی به اعدام محکوم شد همه از سنگینی حکم نزد قاضی گله کردند و برای این شخص انقلابی بخاطر خدماتی که به انقلاب کرد تقاضای تخفیف حکم نمودند ، قاضی دادگاه زیر بار این تقاضا نرفت و گفت اتفاقا، حکم متناسب با بزه است و از آن پس حکم اختلاس در آن کشور انقلابی اعدام به ثبت رسید.

این چند روزه یک جوانی که می گویند خودش را انقلابی می داند یک خبری منتشر کرده که نه منبعی داشته و نه از جایگاه حقوقی معتبری برخوردار است.

این خبر خیلی زود در فضای مجازی منتشر شد و به آن ور مرزها هم کشید و ناگهان سر از رسانه های معاندین هم دراورد. یعنی قرار بود یک استاندار اصلاح طلب را بزنند اما دیگرانی هم آمدند تا همین را علیه نظام بهانه کنند.

من خطابم به این جوان انقلابی و سایر بزرگواران این است که انقلابی گری تهمت و افترا زدن به دیگران نیست. انقلابی گری، یعنی حفظ آبروی مومنین که از حرمت کعبه هم بالاتر است. انقلابی گری یعنی آزادی مسئولانه. یعنی آنکه هر حرف بی اعتباری را در فضای عمومی منتشر نکنیم.

مرحوم امام راحل همیشه ما را از تندروی برحذر می داشتند و خطر تندروی را گوش زد می کردند. انگار همچنین روزهایی را می دیدند.

خب اگر به شریعتی و هر اصلاح طلبی نقدی دارید بروید نقد کارشناسی کنید، نقد مدیریتی کنید. تندترین نقد را هم بکنید.

مگر ما نقدش نکردیم. اما تهمت زدن و تردید درست کردن درباره افراد با اخلاق انقلابی گری اسلامی نمی خواند. بسیار هم دیده ایم که تندروها بعدها سر از کجا دراوردند و چه سرانجامی پیدا کردند.

حالا هم که این چندروز سوژه ای به دست آن ور آبی ها افتاد و با آبروی کشور بازی می کنند.
الان خوب شد؟ رسانه های معاند که کاری به شریعتی و اصلاح طلب و اصولگرا ندارند. می خواهند جمهوری اسلامی را بزنند. خوراکشان را هم شما دادید جوان انقلابی!

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار