از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۱۴۸۱ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما برخی هنوز بستری هستند و حال عمومی ۲۷۱۳ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
کد خبر: ۸۴۹۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷ 12 May 2020
تابناک اجتماعیپس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان از 110 هزار تن عبور کرد.
 
آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۳ اردیبهشت/ عبور مبتلایان از ۱۱۰ هزار تن/ وضعیت خوزستان هنوز نگران کننده است
به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک و بر اساس آزمایش‌ها، از ظهر دیروز تا ظهر امروز، ابتلای ۱۴۸۱ تن به کووید-۱۹ قطعی شده است. با احتساب این افراد، آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۱۱۰ هزار و ۷۶۷ تن رسید.


وی افزود: ۷۵ درصد موارد شناسایی شده جدید در نتیجه آزمایش‌هایی مشخص شده که از افراد دارای علائم کم و افرادی که با بیماران و مبتلایان در ارتباط بوده‌اند شناسایی شده و روند مراجعات بیمارستانی کماکان نزولی است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: کماکان تهران و خوزستان در صدر استان‌های شیوع ویروس در کشورمان هستند که استان خوزستان با توجه به جمعیت، وضعیت وخیم تری دارد. البته تدابیر و تمهیداتی ویژه اتخاذ شده که امیدواریم منجر به کاهش آمار ابتلا در کشور، به ویژه در خوزستان شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۶۷۳۳ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۸۸ هزار و ۳۵۷ تن بهبود یافته‌اند و البته ۲۷۱۳ تن از بیماران بستری از جمله افرادِ بدحال (Critical) هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.

جهانپور در ادامه گفت: تا کنون ۶۱۵ هزار و ۴۷۷ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به انجام رسیده است.

بر اساس آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۷.۱ درصد است که فاصله‌ای محسوس با نرخ مرگ در جهان، یعنی ۱۵.۸ درصد دارد و به همین تناسب، «نرخ بهبود» در ایران ۹۲.۹ درصد است که وضعیتی امیدبخش نشان می‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار