رئیس آموزش و پرورش عشایری خوزستان از توزیع حدود سه هزار و ۵۰۰ بسته آموزشی میان دانش‌آموزان مناطق عشایری که به شبکه‌های آموزشی دسترسی ندارند، خبر داد.
کد خبر: ۸۴۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸ 03 May 2020

مرادعلی سعیدی‌پور اظهار کرد: تعداد دانش‌آموزان عشایری در مناطق مختلف آموزشی استان خوزستان، حدود ۱۴ هزار نفر است که در ۱۴ منطقه عشایری مشغول به تحصیل هستند. در شرایطی که با بحران کرونا مواجه هستیم و مدارس نیز تعطیل شدند، در مدارس عشایری فرآیند آموزش مانند دیگر مناطق کشور تعطیل نشده است.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش بر استمرار تحصیل دانش‌آموزان تا اتمام کتب درسی تاکید دارد و در این راستا نیز معلمان عشایری با رعایت پروتکل بهداشتی تعیین شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، فرآیند آموزش را در مناطق عشایری ادامه دادند.

رئیس آموزش و پرورش عشایری خوزستان ادامه داد: در مناطق عشایری به دلیل نبود زیرساخت اینترنتی مناسب و فقر مالی خانواده‌ها، امکان استفاده از شبکه دانش‌آموزی شاد وجود ندارد، بنابراین درصدد جایگزین کردن شیوه‌های آموزشی برآمدیم. از جمله این شیوه‌های آموزشی می‌توان به توزیع بسته‌های آموزشی اشاره کرد. این بسته‌ها میان دانش آموزانی که به هیچ یک از شبکه‌های آموزشی دسترسی نداشتند، توزیع شدند.

سعیدی‌پور گفت: با هماهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان، طرح همگام با معلم، همراه با عشایر را برگزار کردیم که در این طرح هزار بسته آموزشی برای سه پایه اول و ششم ابتدایی و دوازدهم متوسطه به همراه برخی لوازم پزشکی مورد نیاز دانش‌آموزان در اختیار ما قرار گرفت تا در مناطق عشایری از جمله منطقه سوسن، شهیون و دیگر مناطق، میان دانش‌آموزان توزیع کنیم.

وی با اشاره به این‌که بسته‌های آموزشی شامل محتواهای ضروری کتب درسی دانش‌آموزان هستند، عنوان کرد: تاکنون حدود ۳ هزار و ۵۰۰ بسته آموزشی میان دانش‌آموزان مناطق عشایری که به شبکه‌های آموزشی دسترسی ندارند، توزیع شده است. علاوه بر این، معلمان نیز اقدام به آموزش دانش‌آموزان به شیوه‌های مختلف کرده‌اند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار