استاندار خوزستان تاکید کرد:
شریعتی گفت: تاکید ما بر این است که هم برای لاستیک‌سازی و هم مجتمع کشت‌وصنعت شهید باغبانی گتوند از نیروهای بومی استفاده شود تا بتوانیم با استفاده از نیروهای جوان منطقه رونق و افزایش تولید را در سال جهش تولید در کشور محقق کنیم.
کد خبر: ۸۴۱۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۳ 25 April 2020

غلامرضا شریعتی شامگاه (جمعه 5 اردیبهشت) در حاشیه بازدید از شهرستان‌های شوشتر و گتوند، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این سفر مشکلات آیلند و زیرگذر شهر شهید شرافت شوشتر بررسی و برای رفع آن به مدیرکل راهداری و مدیرکل راه و شهرسازی استان دستورات لازم داده شد و امیدواریم امسال بتوانیم این پروژه‌ها را آغاز کنیم.

استاندار خوزستان به بازدید از کارخانه لاستیک‌سازی خوزستان در شهرستان گتوند اشاره کرد و افزود: این کارخانه با 50 نفر نیرو در آستانه تعطیلی بود ولی با کمک بخش خصوصی رونق پیدا کرده و در حال حاضر با 280 نفر پرسنل در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه ابعاد مختلف این کارخانه گسترش پیدا کرده و تنوع تولید آن هم افزایش یافته است اضافه کرد: بنا شده زمینه لازم برای احداث کارخانه تایرسازی هم ایجاد شود.

شریعتی تصریح کرد: سعی ما بر این است که از واردات تیوپ و لاستیک جلوگیری کنیم که اگر محقق شود، کارخانه تعهد کرده با فعالیت در سه شیفت و افزودن حداقل 70 نفر دیگر به پرسنل خود، تمام نیازهای کشور را در این زمینه تامین کند.

وی با اشاره به اینکه همه تلاش ما بر این است که این مهم به سرانجام برسد اذعان داشت: همچنین بنا شده زمینه احداث کارخانه تایرسازی را از طریق صندوق توسعه سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.

 استاندار خوزستان به بازدید از مجتمع کشت و صنعت شهید باغبانی گتوند اشاره کرد و ادامه داد: این مجمع جزء پادگان‌هایی بوده که از طرف استانداری به شرکت نصر میثاق واگذار شده و در حال حاضر به کشت گندم، کلزا، پرورش زنبورعسل و دامداری مشغول هستند.

وی با بیان اینکه بنا شده پنج‌هزار هکتار از گلخانه این مجتمع طی 2 ماه آینده افتتاح شود و تا پایان سال 1400 نیز 25 هزار هکتار آن به بهره‌برداری می‌رسد ابراز کرد: این گلخانه 50 هزار هکتار است که تا سال 1402 به بهره‌برداری خواهد رسید.

شریعتی با اشاره به اینکه همچنین مقرر شده یک‌هزار دام در این مجتمع تا پایان سال 1400 به 2 هزار دام افزایش پیدا کند یاد آور شد: همچنین در این مجتمع کشت نخیلات و درختان مورد استفاده در صنعت چوب در دستور کار قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا یک مقدار مشکلات آب وجود دارد که طی جلسات گرفته شده بنا شد سازمان آب و برق خوزستان برآوردهای لازم را داشته باشند و طی جلساتی در استانداری تصمیمات لازم برای حل مشکلات احتمالی اتخاذ شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: تاکید ما بر این است که هم برای لاستیک‌سازی و هم مجتمع کشت‌وصنعت شهید باغبانی از نیروهای بومی استفاده شود تا بتوانیم با استفاده از نیروهای جوان منطقه رونق و افزایش تولید را در سال جهش تولید در کشور محقق و فراهم کنیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار