پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۴۴۶۰۶ تن افزایش یافت؛ این در حالی است که حال عمومی ۳۷۰۳ تن از مبتلایان که در مراکز درمانی بستری هستند، نامساعد گزارش شده است.
کد خبر: ۸۳۵۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱ 31 March 2020

تابناک اجتماعیپس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۴۴ هزار و ۶۰۶ تن افزایش یافت.


آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۴۴ هزار و ۶۰۶ تن و جان باختگان به ۲۸۹۸ تن رسید/ کشف ۳۱۱۱ مورد جدید و بهبود ۱۴۶۵۶به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۳۱۱۱ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۴۱ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۸۹۸ تن رسیده است؛ همچنین تا به امروز خوشبختانه ۱۴۶۵۶ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۷۰۳ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی و دعای خیر شما بهبود پیدا کنند.

وی در ادامه از خوداظهاری بیش از ۶۵.۵ میلیون تن از هموطنانمان در طرح بسیج ملیِ مقابله با کرونا خبر داد و از آن دسته از هموطنانمان که به هر دلیل موفق به ثبت‌نام در این سامانه نشده‌اند، خواست تا با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir به این طرح بپیوندند تا بتوانیم هرچه سریع تر کرونا را شکست دهیم.

تاکید بر این که امسال نوروزی مثل سال‌های گذشته نداشتیم و طبیعتا روز طبیعت نیز مثل سال‌های گذشته نخواهد بود، نکته دیگری بود که سخنگوی وزارت بهداشت بر آن تاکید کرد و افزود: بر پایه تدابیر اتخاذ شده در ستاد ملی مقابله با کرونا و در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی، کلیه بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها بسته است و با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار