پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۲۴۸۱۱ تن افزایش یافت؛ این در حالی است که شمار جان باختگان به ۲ هزار تن نزدیک شده و در ساعات آینده از این عدد عبور خواهد کرد.
کد خبر: ۸۳۳۶۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹ 24 March 2020

تابناک اجتماعیپس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۲۴ هزار و ۸۱۱ تن افزایش یافت.


به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۱۷۶۲ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.
 
آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۲۴ هزار و ۸۱۱ تن و جان باختگان به ۱۹۳۴ تن رسید/ کشف ۱۷۶۲ مورد جدید و ترخیص ۸۹۳۱

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲۲ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۹۳۴ تن رسیده است؛ همچنین تا به امروز خوشبختانه ۸۹۳۱ تن بهبود یافته‌اند.

وی با تاکید بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بازگشت کارمندان به ادارات گفت: بر اساس این مصوبه تنها حداکثر تا یک سوم کارمندان به صورت شیفت در محل کار حضور خواهند یافت تا امورات به انجام برسد و البته این یک سوم، سقف شیفت‌هاست و با تصمیم مسئولان می‌شود از میزان آن کاست.
 
گفتنی‌ است از روز گذشته روند ارائه آمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور تغییر کرده و به تشخیص و تصمیم مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دیگر آمار تفکیکی مبتلایان در هر استان منتشر نمی‌شود؛ تصمیمی که انتقادات زیادی به دنبال داشته اما تغییری را موجب نشده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار