ستاد انتخابات خوزستان نتایج چند حوزه انتخابیه استان را اعلام کرد.
کد خبر: ۸۲۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷ 22 February 2020

جمال عالمی نیسی با اشاره به تایید انتخابات این دوره مجلس در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه توسط شورای نگهبان، اظهار داشت: سید کریم حسینی با ۹۹ هزار و ۱۰۶ رای و کسب ۳۴.۵۳ درصد کل آرا و مجتبی یوسفی با ۶۵ هزار و ۹۲۳ رای و کسب ۲۲.۹۷ درصد کل آرا در دور اول به عنوان منتخبان این حوزه انتخابیه مشخص شدند.

به گزارش"تابناک" وی افزود: شبیب جویجری با ۴۱ هزار و ۲۳۷ رای و کسب ۱۴.۳۷ درصد کل آرا و احمد سراج با کسب ۳۷ هزار و ۹۳۴ رای و کسب ۱۳.۲۲ درصد کل آرا به مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس برای تعیین سومین نماینده اهواز، راه یافتند.

عالمی نیسی همچنین تعداد آرای ماخوذه در این حوزه انتخابیه را ۳۲۰ هزار رای اعلام کرد.

۲۸۰ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، باوی ، کارون وحمیدیه داوطلب نمایندگی شدند. با وجود تایید صلاحیت ۹۰ درصد داوطلبان در هیات های اجرایی، اما در نهایت ۱۱۱ نفر در شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند. با انصراف تعدادی از نامزدها تعداد نامزدهای این حوزه به ۸۸ نفر رسید.

استان خوزستان ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. حوزه‌های انتخابیه اهواز نیز دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است. ۲ نفر از نمایندگان فعلی این حوزه انتخابیه در این دوره از انتخابات از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار