رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز عنوان کرد:
رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز گفت: متاسفانه روند قیمت برخی اقلام میوه و تره بار در روزهای اخیر روند مناسبی نیست و روز به روز شاهد افزایش قیمت آن ها در بازار اهواز هستیم.
کد خبر: ۸۲۳۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴ 17 February 2020

عبدالرضا جمالی‌پور با اشاره به آخرین وضعیت نرخ میوه در بازار اهواز اظهار کرد: در حال حاضر باوجود اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم و شاهد سرما و یخبندان شدیدی در بسیاری از نقاط کشور هستیم اما در بازار، میوه به وفور موجود است.

وی افزود: میزان میوه و تره بار در بازار مطلوب است اما متاسفانه روند قیمت برخی اقلام در روزهای اخیر روند مناسبی نیست و روز به روز شاهد افزایش قیمت آن ها در بازار اهواز هستیم.

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم موز ۱۸ هزار تومان، انار ۱۳ هزار تومان، کیوی ۱۱ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم فلفل دلمه بیش از ۹ هزار تومان است. این قیمت‌ها در حال حاضر نباید به این میزان باشند و افزایش قیمت میوه و تره بار در شرایط کنونی قابل قبول نیست.

جمالی پور ادامه داد: اکنون هیچ میوه سردرختی وجود ندارد و همه میوه‌هایی که در بازار عرضه می‌شوند میوه‌های سردخانه‌ای هستند و سرمای هوا نمی‌تواند عامل گرانی قیمت میوه باشد. مهمترین دلیلی که ممکن است زمینه ساز افزایش قیمت میوه در بازار شده باشد، بحث دپوی میوه برای شب عید است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا قیمت میوه در روزهای منتهی به پایان سال به روند عادی بازگردد، خاطرنشان کرد: برای میوه شب عید نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار