سید رضا فلاحی مقدم گفت؛ ستون‌های اقتصاد مقاومتی بر دو پایه‌ی اساسی اصلاح قوانین و مدیریت قوی و کارآمد استوار است. مقاومت اقتصادی پویا،راهکاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی می باشد.
کد خبر: ۸۲۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰ 15 February 2020

سید رضا فلاحی مقدم کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در جلسه مجمع اتحادیه های صنفی استان خوزستان گفت؛ ستون‌های اقتصاد مقاومتی بر دو پایه‌ی اساسی اصلاح قوانین و مدیریت قوی و کارآمد استوار است. مقاومت اقتصادی پویا،راهکاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی می باشد.

وی افزود؛ در ادبیات اقتصاد بین الملل مطالعات مطرحی درخصوص مقاومت اقتصادي وجود دارد که شاخص هایی را براي اندازه گیري مقاومت اقتصادي کشورها معرفی و اندازه گیري می کند که می بایست نگاه ویژه ای به آنها داشت

با اجرای اقتصاد مقاومتی و توسعه‌ی اقتصادی، معضل بیکاری به‌طور حتم حل خواهد شد.

مهار تورم بدون اجرای اقتصاد مقاومتی، هیچ ارزشی ندارد؛ چراکه تورم قابل ریشه‌کنی نیست و به‌سرعت به جایگاه اولیه‌اش برمی‌گردد و حتی می‌تواند با سرعتی مهارناشدنی به پیش برود.

زمانی تورم مهار می‌شود و به رشد اقتصادی دست خواهیم یافت که ستون‌های محکمی برای اقتصاد کشور پایه‌ریزی کنیم.

سید رضا فلاحی مقدم در بخش دیگری از صحبت های خود اضافه نمود ؛ یکی از نکات کلیدی و آسیب‌پذیر اقتصاد مقاومتی، اصلاح تقویت و شفافیت در نظام مالی و بانکی کشور است. نکته دیگر اینکه کشور ما بیشتر متمرکز بر خام‌فروشی است، درصورتی‌که بیشترین سود حاصله برای کشور، تبدیل مواد خام به محصولات پایین‌دستی است.

ایشان در بخش پایانی جلسه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اذعان داشت؛

رهبری با ابلاغ مفاد اقتصاد مقاومتی به دولت در شرایط سخت رکود اقتصادی کشور، استحکام پایه‌های اقتصاد کشور و رشد در چارچوب مسیر اصلاحی و تداوم رشد شاخص‌ها را مدنظر قرار داده‌اند.رشدی که با کوچک‌ترین تلاطم‌های سیاسی و اجتماعی تحت‌تأثیر قرار نگیرد و ضعف نشان ندهد و راه نفوذ دشمنان و بدخواهان در جریانات اقتصادی بسته باشد.

لذا با در نظر گرفتن این موارد قطعا به سوی برون رفت از مشکلات حال حاضر گام بلندی بر خواهیم داشت.

 

سید رضا فلاحی مقدم؛ مقاومت اقتصادی پویا،راهکاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی می باشد

 

سید رضا فلاحی مقدم؛ مقاومت اقتصادی پویا،راهکاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی می باشد

 

سید رضا فلاحی مقدم؛ مقاومت اقتصادی پویا،راهکاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی می باشد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار