معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری:
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: با تلاش متخصصان و کاربست ناوگان حفاری این شرکت عملیات حفر و تکمیل 88  حلقه چاه های نفت و گاز طی  9 ماه سال جاری در مناطق خشکی و دریایی کشور به اتمام رسید.
کد خبر: ۸۱۴۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴ 22 January 2020

محمد آل خمیس با تبریک چهلمین سالگرد تاسیس این شرکت به کارکنان صنعت نفت افزود: از این تعداد چاه یک حلقه اکتشافی، 26 حلقه توسعه ای، 7 حلقه توصیفی و 54 حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی متراژ حفاری در این مدت را 119 هزار و 438 متر عنوان و اظهار کرد: از شمار چاه ها 64 حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و 12 حلقه در شرکت نفت فلات قاره می باشد.

آل خمیس گفت: دو حلقه از چاه ها نیز در شرکت نفت مناطق مرکزی، 3 حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت، 6 حلقه در قالب پروژه ای و یک حلقه در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر گردید.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری افزود: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه با تلاش‌های به ‌عمل آمده و در نتیجه تعامل و هماهنگی با شرکت‌ های متقاضی، حفاری 9 حلقه چاه 89 روز زودتر از برنامه تعریف ‌شده از سوی کارفرما خاتمه یافت.

وی با اشاره به برخورداری ناوگان شرکت ملی حفاری ایران از ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی اظهار کرد: در 9 ماه گذشته 26 دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین ناوگان این شرکت در حفاری چاه های توسعه ای، 3 دستگاه در حفر چاه های توصیفی، 4 دستگاه در پروژه های اکتشافی و 25 دستگاه در تعمیر چاه های در حال بهره برداری و تولیدی در مدار عملیات قرار داشته است.

آل خمیس گفت: در سال جاری در قالب پروژه های حفظ و نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران عملیات اجرایی 5 حلقه چاه در نفت ‌شهر در حوزه فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی و 7 حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در وسعت کاری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب آغاز شد که براساس برنامه در مراحل اجرا قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار