رییس پلیس راه خوزستان گفت:جاده‌های اصلی و فرعی خوزستان با وجود بارش باران و ریزش برف دوشنبه شب در مناطق کوهستانی و مرتفع شمال و شمال شرق این استان باز ولی لغزنده هستند.
کد خبر: ۸۱۴۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰ 15 January 2020

سرهنگ رضا دولتشاهی افزود: با توجه به یخ زدگی سطح جاده‌ها و کولاک در مناطق کوهستانی خوزستان و کاهش محسوس دما ، رانندگان باید از وسایل ایمنی زمستانی در خودرو به ویژه زنجیر چرخ استفاده کنند.

وی گفت: تردد خودروها در جاده برفگیر اندیکا به بازفت در شمال شرقی خوزستان بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست و ماموران پلیس راه خودروهای فاقد وسایل ایمنی را متوقف خواهند کرد.

رییس پلیس راه خوزستان از رانندگان وسایل نقلیه سنگین و سبک که قصد سفر به مناطق کوهستانی خوزستان را دارند خواست برای پیشگیری از حوادث رانندگی ، با سرعت مطمئنه حرکت کنند و فاصله طولی با خودرو جلویی را به دلیل یخ زدگی و لغزندگی سطح جاده‌ها رعایت کنند.

دولتشاهی از بازگشایی دوباره جاده رامهرمز به اهواز که روز دوشنبه هفته جاری به دلیل رانش زمین و اجرای عملیات بهسازی بسته شده خبر داد.  

سطح بیشتر جاده‌های مناطق کوهستانی و مرتفع خوزستان در چهار روز گذشته به دلیل بارش برف ، کاهش محسوس دما و ریزش هوای سرد از عرض‌های بالا، با پدیده یخ زدگی رو به رو بودند.

گزارش مرکز پیش بینی هواشناسی خوزستان حاکی است از روز جمعه با ورود سامانه جدید بارشی ، بارش برف(مناطق کوهستانی) و باران بیشتر مناطق خوزستان را فرا میگیرد که در برخی مناطق استان احتمال طغیان و بالا آمدن آب مسیل ها و رودخانه‌های فصلی وجود دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار