اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به تقویت سامانه بارشی از اواسط روز چهارشنبه تا اواسط پنجشنبه (۱۸ و ۱۹ دی جاری) اخطاریه صادر کرد.
کد خبر: ۸۱۲۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹ 08 January 2020

مدیریت بحران خوزستان و با توجه به اخطاریه شماره ۲۰ هواشناسی خوزستان این سامانه بارشی در مناطق شمال شرق خوزستان مانند اندیکا، شمال شرق لالی و…، شرق مانند ایذه، باغملک و…، و شمال استان مانند سردشت و شهیون دزفول و…  را متاثر از خود خواهد کرد.

 احتمال وقوع رگبار باران، رعد و برق، وزش باد متوسط و گاهی تندباد لحظه ای، بارش برف در ارتفاعات و شهرهای مرتفع، ریزش تگرگ در مناطق مستعد و مواج شدن شمال خلیج فارس در روزها و مناطق یاد شده وجود دارد.

بر اساس این اخطاریه آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق مستعد، طغیان مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، صاعقه، احتمال ریزش تگرگ، بارش برف و مواج شدن شمال خلیج فارس از جمله اثرات این مخاطره برشمرده شده است.

ستاد بحران خوزستان ضمن اعلام تداوم آماده باش به فرمانداری‌ها و ستادهای بحران شهرستان‌ها دستور داده است که صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم واقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه‌های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان، رانندگان و افرادساکن در مناطق در معرض خطر سیل، صاعقه، ریزش برف و تگرگ، تندباد و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستورکار قرار دهند.

پرهیز از توقف در اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در تردد، اقدامات پیشگیرانه برای سیلاب، تگرگ و صاعقه و اجتناب از تردد با شناورهای سبک در آب‌های جنوبی توصیه شده است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار