نمایندگان استان خوزستان در بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به 2 رتبه برتر دست یافتند.
کد خبر: ۸۰۸۰۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹ 23 December 2019

برگزیدگان بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سه بخش ملی، بین‌الملل و قصه ۹۰ ثانیه معرفی شدند که در این میان سهم استان خوزستان، 2 رتبه برتر بوده است.

در بخش بین‌الملل این جشنواره، مریم فهیم‌پور کارشناس هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با قصه «این کدوی پیرزن نیست» رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

گیتی خامنه، مرتضی سرهنگی و اشکان خطیبی، هیأت داوران بخش بین‌الملل پس از بررسی آثار، برگزیدگان این بخش، ساره قصیر با قصه «جوجه» از لبنان و مهدی محمدیان با قصه «در بهای آزادی» از تهران را به‌صورت مشترک به‌عنوان مقام نخست و مریم فهیم‌پور با قصه «این کدوی پیرزن نیست» از خوزستان، کیمیا یعقوبی گودرزی با قصه «بیژن و منیژه» از تهران و سولماز صادق‌زاده‌نصرآبادی با قصه «قدم یازدهم» از آذربایجان شرقی را نفرات رتبه‌ سوم مشترک معرفی کردند. در این بخش هیچ اثری واجد دریافت جایزه دوم شناخته نشد. به اختصاص یافت.

همچنین در فرآیند رأی‌گیری انتخاب قصه برتر از نگاه مخاطبان لی‌لی‌ناز زین‌وند لرستانی با قصه «دعای مستجاب شده» از استان خوزستان رتبه دوم این بخش را به دست آورد.

بر همین اساس به ترتیب محسن وظیفه پشتکوه با قصه «زلزله تا زلزله» از استان اردبیل و آوا عزیزپور با قصه «من و بابام و آجیل» از استان اردبیل به‌عنوان قصه‌گوهای برتر در مقام‌های اول و سوم قرار گرفتند. دیپلم افتخار این بخش نیز به علی بندیمه با قصه «لب، لب ندیده» از قم و مریم ابراهیمی‌فر از گیلان با قصه «لحظه‌های شیرین» تعلق گرفت.

یست‌ودومین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شنبه ۳۰ آذر در حالی به کار خود پایان داد که مجموعه‌ای از محبوب‌ترین قصه‌گویان و هنرمندان دوست‌داشتنی و کاراکترهایی که برای خیلی از ما خاطره‌ساز بوده‌اند، با حضور در این مراسم حضار را به وجد آوردند؛ استقبال گرم مردم از این دوره جشنواره چنان در اختتامیه نمود پررنگی داشت که موجب شد تا بارها آوای تشویق حضار و فریادهای کودکان و نوجوانان حاضر در سالن، فضا را پر کند. تجلیل از ایرج طهماسب به‌عنوان یکی از خالقان مجموعه «کلاه قرمزی»، حضور غافلگیرکننده مرضیه برومند روی صحنه، خاطره‌گویی شوخ‌طبعانِ رضا کیانیان و... ازجمله بخش‌های ویژه مراسم اختتامیه بودند که به‌شدت با واکنش مثبت حاضران در سالن و تشویق‌های پی‌درپی و مداوم آنان مواجه شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار