معاون وزیر بهداشت تاکید کرد
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حوزه درمان، کلیه اقدامات جهت بهبود وضعیت آنفلوآنزا به طور مستمر انجام شده و نظارت و پایش‌های لازم نیز صورت می گیرد و این روند تا طبیعی شدن شرایط صورت خواهد گرفت.
کد خبر: ۸۰۵۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲ 11 December 2019

دکتر قاسم جان بابایی در جلسه بررسی اقدامات درمانی صورت گرفته در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در موضوع آنفلوانزا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به سیر نزولی روند شیوع آنفلوانزا، اظهار کرد: در حوزه درمان، کلیه اقدامات جهت بهبود وضعیت به طور مستمر انجام شده و نظارت و پایش های لازم نیز صورت می گیرد و این روند تا طبیعی شدن شرایط صورت خواهد گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه ساماندهی بیماران در دانشگاه ها به خوبی انجام شده و این بیماری در استان ها در حال کنترل و مدیریت است.

جان بابایی تصریح کرد: با همکاری معاونت بهداشت و سازمان غذا و دارو، داروی مورد نیاز این بیماران تامین و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در این زمینه، فوکال پوینت های علمی برای تبادل تجارب انتخاب می شوند و با تشکیل گروه مجازی آموزشی، اطلاعات را در اختیار سایر دانشگاه ها قرار می دهند.

الزام مراکز به انجام پروتکل درمانی ابلاغی وزارت بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین با بیان الزام مراکز به انجام پروتکل درمانی ابلاغی وزارت بهداشت، گفت: فعال نگه داشتن کلینیک های ویژه داخل و خارج از مراکز درمانی و بیمارستان ها در نوبت های صبح و عصر و حتی روزهای تعطیل و نیز استفاده از پتانسیل متخصصین عفونی، داخلی ، زنان، اطفال و فوق تخصص ریه تا بازگشت به شرایط عادی از موارد الزامی است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی خاطرنشان کرد: بیماران قلبی به جز بیماران مبتلا به فشارخون بالا، بیماران ریوی، بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی، زنان باردار، گروه‌های پرخطر و کودکان از جمله افرادی هستند که باید توجه ویژه به آنها شود.

گفتنی است، این جلسه به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور روسای 10 دانشگاه علوم پزشکی و معاونین درمان و بهداشت آنها برگزار شد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار