رئیس ستاد انتخابات در خوزستان:
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان گفت: تاکنون ۸۲۸ نفر برای انتخابات مجلس در خوزستان ثبت نام کردند که تا ساعات پایانی زمان ثبت نام این تعداد افزایش خواهد یافت.
کد خبر: ۸۰۳۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰ 07 December 2019

علی‌حسین حسین‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که پس از پایان روز آخر ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: پس از اتمام مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس تا ساعت 18 امروز، 828 نفر در خوزستان برای دور یازدهم انتخابات مجلس ثبت‌نام‌شان نهایی شده‌اند این آمار رشد 20 درصدی نسبت به در دور دهم که  623 داوطلب ثبت‌نام کرده بودند را نشان می‌دهد.

به گزارش"تابناک" وی با بیان اینکه اآمار 828 نفر نهایی نیست و ممکن است به این آمار نیز اضافه شود، افزود: از بین 828 داوطلب، 70 نفر دارای مدرک دکترا هستند و مابقی مدرک لیسانس و معادل را دارند.

رئیس ستاد انتخابات در خوزستان با اشاره به ثبت نام تعداد 66 نفر داوطلب خانم در دوره یازدهم انتخابات مجلس گفت:   از تعداد 828 داوطلب، 240 نفر ایثارگر، 450 نفر در گروه سنی 30 تا 45 سال، همچنین 40 نفر سابقه نمایندگی دارند و 186 نفر افرادی هستند که سابقه داوطلبی در انتخابات را داشته اند.

حسین‌زاده با تاکید بر اینکه فقط یک مورد از داوطلبان از حوزه شادگان انصراف داد، عنوان کرد: از روز اول تا ششم به ترتیب 53، 60، 82، 104، 153 و 145 داوطلب در سطح استان ثبت‌نام کردند ضمن اینکه آمار داوطلبان در روز هفتم تا ساعت 18 امروز، 231 نفر بود.

وی در تشریح  ثبت‌نام‌ نهایی داوطلبان در استان به تفکیک حوزه‌های انتخابی گفت: در حوزه اهواز 249 نفر، ایذه 74 داوطلب، آبادان 60 نفر، دزفول 56 داوطلب، اندیمشک 54 نفر، مسجدسلیمان 51 نفر، ماهشهر 50 داوطلب، بهبهان 40 نفر، رامهرمز 38 نفر، خرمشهر 33 نفر، شوش 30 داوطلب، شوشتر 27 نفر، شادگان 25 داوطلب و دشت آزادگان 41 نفر حضور خود را در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌ کردند.

حسین زاده در رابطه با بیان اینکه طبق برنامه زمان‌بندی شده انتخابات، هیئت‌های اجرایی نیز  باید ظرف 6 روز انتخاب می‌شدند، عنوان کرد: هیئت‌های اجرایی در 67 حوزه تشکیل شدند که از این تعداد 14 حوزه اصلی هستند.

وی افزود:  هیئت اجرایی 14 حوزه انتخابی اصلی علاوه بر وظایف اصلی  بررسی صلاحیت داوطلبان را به مدت 10 روز نیز بر عهده دارند، 57 حوزه دیگر سایر وظایف مانند انتخاب محل صندوق، تعداد صندوق و اعضای پای صندوق را باید انجام دهند.

حسین‌زاده با تاکید ب اینکه باید کمک کنیم تا زمینه مشارکت مردم فراهم شود، بیان کرد: در این زمینه متغیرهایی وجود دارد که یکی از آن‌ها میزان رضایت اجتماعی است که بسیار مهم و باید آن را افزایش داد؛ ایجاد رضایتمندی اقتصادی متغیر دیگری است که در بالا رفتن سطح مشارکت مردم تاثیر خواهد گذاشت.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر این که وجود طیف خاصی که مسؤولیت هیئت اجرایی را برعهده دارد ممکن است ایجاد نارضایتی کند، گفت: قانون به صراحت بحث تعیین صلاحیت‌ها در هیئت اجرایی را مشخص کرده است به همین دلیل کسانی که به عنوان معتمد مشخص می‌شوند به اصول پایبند بوده  و امیدواریم  شاهد نگاهی غیر از این نباشیم.

حسین‌زاده افزود:  گرایش سیاسی یک امر طبیعی است اما باید کمک کنیم که قانون رعایت شود  و این نوع نگاه در تصمیم‌گیری‌ها تاثیرگذار نباشد.

وی در پاسخ  به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در قانون در رابطه با  استفاده نکردن داوطلبان از امکانات دولتی اشاره شده است، عنوان کرد: قانون این‌ها را مشخص کرده علاوه بر این از سوی قوه قضاییه قاضی رسیدگی به جرائم نیز پیش‌بینی شده است چنانچه در هر مرحله‌ای برخلاف قانون عمل شود قطعاً دستگاه نظارتی، سیستم اجرایی و قوه قضائیه برخورد لازم را انجام خواهند داد.

حسین‌زاده در رابطه با احتمال مهندسی شدن انتخابات گفت:  تمام مراحل را رصد و هیچ گونه بحثی در این رابطه وجود ندارد و با توجه به شرایط کشور باید سطح مشارکت مردم را بالا ببریم.

وی افزود: قطعاً  در انتخابات مردم بزرگترین اهرم نظارتی هستند و حضور آن‌ها پای صندوق‌ها از هرگونه تخلف‌ جلوگیری  خواهد کرد به همین دلیل باید کمک کرد مردم با صندوق‌های انتخابات قهر نکنند مشکل ما زمانی است که مردم با صندوق ها قهر کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار