معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: همایش ملی "سیلاب اگر تکرار شود" ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه برگزار می‌شود و در این همایش متخصصین حوزه آب از سراسر کشور حضور پیدا می‌کنند.
کد خبر: ۷۹۶۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹ 11 November 2019

هوشنگ حسونی‌زاده در نشست خبری همایش ملی "سیلاب اگر تکرار شود" که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: سیل فروردین ۹۸ نکات تلخ و عبرت‌آموزی برای ما داشت، بنابراین با تاکید وزیر نیرو تصمیم گرفته شد که برای کسب آمادگی و انتقال تجارب سیل در بحث مدیریت، پیشگیری و موضوع وقوع سیلاب‌های احتمالی آینده، همایشی با این موضوع برگزار شود.

وی افزود: این همایش ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه برگزار می شود و در این همایش تجربیات و نظرات اساتید بیان و منتقل می‌شوند و متخصصین حوزه آب از سراسر کشور حضور پیدا می‌کنند.

معاون سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر متخصصین آب در این همایش حضور دارند، نشست مدیران عامل آب منطقه‌ای که به صورت فصلی در استان‌های مختلف تشکیل می‌شود، در حاشیه این همایش برگزار خواهد شد.

ارسال ۱۷۲ مقاله به دبیرخانه همایش

محمود کاشفی‌پور، دبیرکل همایش نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: پس از سیلاب فروردین به دستور وزیر نیرو قرار شد همایشی با موضوع سیلاب در استان خوزستان برگزار شود و دانشگاه شهید چمران اهواز با همکاری سازمان آب و برق خوزستان و استانداری خوزستان برگزاری این همایش را بر عهده گرفت.

وی افزود: مجموعا حدود ۱۷۲ مقاله به این همایش ارسال شد که از این تعداد ۷۲ مقاله به صورت شفاهی و ۷۳ مقاله به صورت پوستری انتخاب و مابقی مقالات رد شدند.

دبیر علمی همایش ادامه داد: در روز اول و دوم برگزاری همایش هشت سالن فعال خواهند بود و روز سوم با توجه به اهمیت سازه‌های آبی در استان خوزستان، سه بازدید از سدهای دز، کرخه و تالاب هورالعظیم خواهیم داشت.

کاشفی‌پور با بیان اینکه پس از وقوع سیلاب در کشور رئیس جمهور به دانشگاه تهران دستور داد تا گزارشی درباره سیلاب بگیرد که بخش‌های اولیه آن آماده شده است، گفت: در این همایش ۶ کارگاه تخصصی از جمله کارگاه "کاربرد مدل‌های هیدرولیکی و هیدرولوژیکی در مدیریت سیلاب"، "حق‌آبه تالاب‌های خوزستان"، "روش برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب"، "کارگاه پیش‌بینی و برآورد وقوع سیلاب" و یک کارگاه به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: برای اینکه بتوانیم همایش را به خوبی برگزار کنیم، چهار سخنرانی کلیدی با موضوعات مختلف شامل بحث هیدرولوژیکی، تبعات اجتماعی - اقتصادی سیلاب و سیاست‌های دولت در خصوص سیلاب در نظر گرفته‌ایم.

جواد احدیان عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و دبیر همایش نیز در این نشست گفت: برای برگزاری این همایش از چند ماه پیش فعالیت‌های خود را آغاز کردیم و در این همایش استاندار، مسئولین نظامی و کشوری، احتمالا وزیر کشور و وزیر نیرو حضور خواهند داشت.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سیلاب ، سیل خوزستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار