مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: برداشت نیشکر از سطح ۴۸ هزار هکتار از اراضی آغاز شد.
کد خبر: ۷۹۰۴۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸ 22 October 2019

عبدعلی ناصری با اشاره به آغاز برداشت نیشکر در خوزستان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳.۵ تا ۴ میلیون تن نیشکر از این مزارع برداشت شود که از این میزان برداشت، بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن شکر تولید خواهد شد.

وی افزود: نیشکر علاوه بر بحران خشکسالی در سال گذشته، در اوایل امسال دچار سیل نیز شد که در مجموع به ۴۰ هزار هکتار از اراضی این شرکت آسیب وارد شد که خوشبختانه با همدلی و هم‌افزایی مجموعه شرکت نیشکر، موفق شدیم پس از بازسازی اراضی در رکوردی تاریخی امسال در فصل کشت بیش از ۲۲ هزار و ۶۰۰ هکتار نیشکر را کشت کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ادامه داد: این میزان کشت برای نخستین بار در صنعت نیشکر به وقوع پیوسته و مابقی این ۴۰ هزار هکتار آسیب‌دیده را نیز به کشت محصولات واسطی همچون گندم، کلزا و چغندر اختصاص داده‌ایم.

ناصری تصریح کرد: برداشت نیشکر از امروز (29 مهرماه) در واحد دعبل خزاعی آغاز شد و در صورتی که شرایط اقلیمی طبیعی باشد، حداکثر تا فروردین ماه سال آینده به طول می‌انجامد.

وی افزود: شرکت توسعه نیشکر از هفت کشت و صنعت تشکیل شده که هر کدام از آن‌ها ۱۲ هزار هکتار زمین زراعی در اختیار دارد و مجموع اشتغال توسعه نیشکر بالغ بر ۱۹ هزار نفر است که ۵۰ درصد شاغلین، روستایی هستند.

ناصری اظهار کرد: شرکت توسعه نیشکر مجموعا ۸۴ هزار هکتار اراضی زراعی دارد و امسال حدود ۲۵ درصد شکر تولیدی کشور را تولید می‌کند.

وی بیان کرد: عملیات برداشت هر ساله از اواخر مهرماه آغاز و تا فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت. این عملیات بزرگترین عملیات متمرکز برداشت در بخش کشاورزی کشور است که ۱۰۰ درصد به شکل مکانیزه و با دستگاه‌های برداشت نیشکر به نام "هاروستر" انجام می‌شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار