جلسه انعقاد موافقت نامه فی مابین استانداری خوزستان و شهرداری اهواز برای تامین منابع مالی پروژه های عمرانی شهرداری با حضور شریعتی استاندار خوزستان، شاعری شهردار اهواز، حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، سنواتی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، معاونین، مدیران مناطق و مدیرعامل های شهرداری اهواز در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد.
کد خبر: ۷۹۰۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷ 21 October 2019

نشست انعقاد تفاهم‌نامه توسعه و تسریع پروژه‌های شهری میان استانداری خوزستان و شهرداری اهواز با حضور استاندار خوزستان، شهردار و اعضای شورای شهر اهواز و مدیران شهرداری اهواز برگزار شد.

به گزارش"تابناک"؛ غلامرضا شریعتی در این نشست خاطر نشان کرد: پیشنهاد می شود یک کمیته چهار نفره از نمایندگان استانداری خوزستان و شهرداری اهواز برای انتخاب پروژه ها تعیین شود.

وی تصریح کرد: همچنین تفاهم نامه ای برای توسعه جاده ساحلی رودخانه کارون با شهرداری های اهواز، ویس، ملاثانی و شیبان بسته شده است البته بخشی از اجرای این پروژه بر عهده شرکت نفت است که درحال حاضر پروژه در این قسمت فعال نیست.

 شریعتی با اشاره به اینکه نفت مانع توسعه اهواز است افزود: به وزیر نفت پیشنهاد تعیین مشاور امور شهری و حوزه نفت داده شده تا طراحی پروژه های عمرانی اهواز به گونه ای باشد که ضمن در نظر گرفتن منافع نفت باعث توسعه این کلانشهر شود.

وی بیان کرد: احداث پل نهم بر روی رودخانه کارون یکی دیگر از پروژه های مهم در حوزه حمل و نقل شهر اهواز است که ساخت خود پل به اتمام رسیده و شهرداری باید اراضی اطراف پل را برای ساخت جاده تملک کند.

استاندار خوزستان در بخشی دیگری گفت: تاکنون بیش از ۲میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در ایام اربعین از مرزهای خوزستان تردد کرده اند و همچنان این خدمات رسانی ها ادامه دارد.

شریعتی با اشاره به افزایش تعداد زوار نسبت به سال گذشته افزود: مرزهای خوزستان امسال در خدمات رسانی به زوار جزء مرزهای برتر کشور بوده اند.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی ارتقای کیفیت زیست در شهر اهواز به ویژه در حوزه های زیرساختی، زیباسازی و حمل و نقل است، اعتبار این تفاهم نامه به صورت ۵۰-۵۰ از محل منابع داخلی شهرداری اهواز و تامین اعتبار دولت است.

موسی شاعری نیز در این جلسه  اظهار کرد: اداره شهرها به ویژه کلانشهرها در شرایط فعلی کشور و هزینه‌های سرسام‌آور مدیریت شهری، کار دشواری است و هیچکس به تنهایی قادر نیست مشکلات گسترده یک کلانشهر را مرتفع کند و برای حل مشکلات و توسعه شهر، نیازمند همراهی و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی و عناصر تاثیرگذار بر شهر هستیم.

وی افزود: طبیعتاً همراهی اعضای شورای شهر اهواز به عنوان نهاد قانونگذار و ناظر برای مدیریت شهری در کنار مدیریت عالی استان می‌تواند تاثیر بسزایی در سرعت گرفتن حرکت مدیریت شهری داشته باشد.

شهردار اهواز بیان کرد: نشست‌ها و هماهنگی‌های بین استانداری خوزستان و شهرداری اهواز منجر به تامین اعتبار برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌ها شد که امیدواریم در آینده پروژه‌ها تفکیک و مشخص شوند و از نظرات اعضای شورا نیز استفاده خواهیم کرد. پس از این مرحله نیز مناقصه پروژه‌ها برگزار و تامین اعتبار اجرای پروژه‌ها انجام خواهد شد.

شاعری بیان کرد: امیدوارم دغدغه‌مندی اعضای شورای شهر اهواز و نگاه مجدانه نماینده عالی دولت در استان خوزستان فرصتی برای توسعه بیشتر اهواز شود.

وی با اشاره به قرار دادن اعتبار ویژه‌ای از محل جبران خسارت‌های سیل به شهرداری اهواز، گفت: خسارت‌هایی که در بحران سیل به اهواز وارد شد بسیار جدی است و امیدواریم دولت در این خصوص نگاه ویژه‌ای به اهواز داشته باشد.

شهردار اهواز عنوان کرد: البته استاندار خوزستان نگاه ویژه‌ای به شهرداری اهواز دارد و بخش اعظمی از اعتبارات را برای شهرداری اهواز در نظر گرفته است اما امیدواریم این حمایت‌ها ادامه داشته باشد و ما نیز در جهت توسعه شهر اهواز حرکت کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار