دبیر شورای عالی امنیت ملی در مرز چذابه:
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: برادری میان دو ملت ایران و عراق به برکت حماسه اربعین موج می‌زند.
کد خبر: ۷۸۹۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵ 18 October 2019

شمخانی که به منظور بازدید از وضعیت تردد زائران اربعین حسینی به خوزستان سفر کرده ظهر جمعه با حضور در مرز چذابه، روند تردد خدمت رسانی به زائران را مورد بررسی قرار داد.در ادامه  مرز شلمچه مقصد دیگر دبیر شورای عالی امنیت ملی خواهد بود.

به گزارش"تابناک"؛ شمخانی در بازدید خود از مرز چذابه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو و نیم میلیون نفر ایرانی به همراه زائران غیر ایرانی از کشورهای شمال ایران و افغانستان و پاکستان، بدون هیچ حادثه امنیتی از طریق خوزستان وارد خاک عراق شدند و این علامت آشکاری است که نشان می‌دهد، امنیت در ایران چقدر بالا است.

وی افزود: حماسه اربعین حسینی این را برجسته و نمایان کرد که ایران به‌عنوان یک کشور با ثبات، هیچ گزندی امنیتی را هیچ طرفی نمی‌تواند به آن وارد کند.

شمخانی با اشاره به اینکه خط عبور فعلی زائران اربعین در مرز چذابه زمانی خط خون بود، بیان کرد: وقتی یک شروری در کشور همسایه حاکم می‌شود، روابط همسایگی را مبتنی بر خواست استکبار جهانی تنظیم می‌کند. صدام این مسیر را خط خون برای درگیری بین ملت ایران و عراق قرار داده بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با یادآوری خاطرات دفاع مقدس در این منطقه گفت: اولین عملیات بزرگ بین ارتش و سپاه یعنی طریق‌القدس در همین منطقه انجام شد. این خط خون امروز تبدیل شده است به خط محبت و مودت بین مردم ایران و عراق. هنوز ظرفیت‌های فراوانی به صورت کمی و کیفی در موضوع اربعین وجود دارد که امیدوار هستیم سال‌به‌سال این ظرفیت‌ها هم در بحث جمعیت و هم در زمینه هدف‌گذاری درست، توسعه پیدا کند.

شمخانی تأکید کرد: امیدوارم این مسیر اربعین حسینی تبدیل به یک تجمع ضد صهیونیستی برای دفاع از مردم فلسطین شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار