سید پرویز فتاح:
فتاح گفت: این تهدیدات و شطینت ها هیچ تاثیری در عزم مردم برای حضور در راهپیمایی اربعین ندارد، تنها ازدحام جمعیتی است که مسئولان ایرانی و عراقی باید مشکلات را رفع کنند و به زائران رسیدگی کنند.
کد خبر: ۷۸۷۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹ 10 October 2019

سید پرویز فتاح ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید و حضور در موکب محبان امیرالمومنین رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مرز شلمچه گفت: اکنون در جمع زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه هستم چند ساعتی است که مرز بسته شده و امید است با تمهیدات مسئولان هر چه سریعتر مرز باز شود.

به گزارش"تابناک" وی با بیان اینکه موکب بنیاد مستضعفان آخرین موکب در مسیر راهپیمایی زائران است، افزود: با کمک ستاد اربعین حسینی سه موکب در خسروی، قصر شیرین در نزدیکی ایلام به سمت مهران و شلمچه را برپا کرده ایم، هدف ما خدمات رسانی  به یک میلیون زائر است و خدمات ما تا پنج روز بعد از بازگشت زائران از کربلا ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تا امروز بیش از ۲۰۰ هزار نفر از خدمات مواکب بنیاد مستضعفان  استفاده کردند و به نظر می رسد اوج این جمعیت از این به بعد و به خصوص در هفته آینده خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از آنجایی که در حال حاضر مشکل اصلی در مرز شلمچه آب آشامیدنی است، تصریح کرد: بر همین اساس ۱۰ میلیون بطری آب را آماده کرده ایم و در این باره هیچ مشکلی نیست و در صورت نیاز سایر مواکب نیز با هماهنگی ستاد اربعین آب تامین می شود.

فتاح یادآور شد: برای خدمات رسانی بهتر دو و نیم میلیون بطری آب میوه و به هم این اندازه شیر پاکتی آماده کرده ایم، حمل شده و در مراکز ما در آبادان، خرمشهر، مهران، ایلام، قصرشیرین و کرمانشاه آماده است، مشکلی در این باره دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بحث اصلی نحوه خروج زائران از مرز است، گفت: با توجه به صف و ازدحامی که ایجاد شده است و مردم نیز از من خواسته اند، انتظار می رود تا مسئولان در این باره چاره اندیشی کنند تا مرز هر چه سریعتر برای عبور زائران باز شود.

وی افزود: باید مسئولان پیش از این پیش بینی های لازم را انجام می دادند و در گفتگو با طرف عراقی در این باره ملاحظات لازم انجام می شد تا مردم به زحمت نیفتند، مواکب گنجایش اسکان این حجم از زائران را ندارند؛ زیرا اغلب آنان برای عبور طراحی شده اند.

وی با اشاره به اینکه در موکب مهران بنیاد مستضعفان اقامت نیز ممکن است، اظهار کرد: بنده و همه همکاران ما در بنیاد مستضعفان در خدمت زائران، ستاد اربعین و مسئولان هستیم و امید است بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری را به زائران ارائه کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  تصریح کرد: از لحاظ تدارکات به اندازه  کافی غذا و آب تدارک دیده شده است اما ازدحام جمعیتی در برخی مقاطع زیاد می شود.

وی درباره پیام اربعین به جهانیان یادآور شد: آنچه در عراق اتفاق افتاد عزم مردم را بیشتر کرد، مردم در راه امام حسین به این چیزها نگاه نمی کنند، به طور حتم آمار عبوری برای  اربعین بیشتر از سالهای قبل است و یکی از دلایل آن نیز همین شیطنتی است که انجام دادند تا راه کربلا و امام حسین را ببندند اما دیدیم که مردم بیشتر از قبل آمدند.

فتاح گفت: این تهدیدات و شطینت ها هیچ تاثیری در عزم مردم برای حضور در راهپیمایی اربعین ندارد، تنها ازدحام جمعیتی است که مسئولان ایرانی و عراقی باید مشکلات را رفع کنند و به زائران رسیدگی کنند.

پیام اربعین به جهانیان آن است که بیایند و عظمت راهیان کربلا و امام حسین ببینند و این مکتب امام حسین را مردم عاشقانه می آیند و سختی ها را به جان دل می خرند بسیاری از اینها دستشان خالی است اما با خانواده اعم از پیر جوان بچه آمده اند تا بگویند ملت ایران اربعینی و حسینی هستند و توطئه های استکبار جهانی نه تنها هیچ خللی در عزم مردم ایجاد نکرده بلکه آنان را راسخ تر کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار