سردار اشتری با اشاره به گستردگی زائران برای حماسه اربعین نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار درخواست از ابتدا ماه صفر تاکنون برای صدور گذرنامه به ثبت رسیده و نسبت به گذشته رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.
کد خبر: ۷۸۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱ 02 October 2019

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا ظهر امروز به منظور بررسی آخرین شرایط حاکم بر مرز و تردد زائران اربعین حسینی وارد مرز شلمچه شد و از نزدیک با تمهیدات صورت گرفته برای آغاز فعالیت های مربوط به اربعین حسینی آشنا شد.

به گزارش"تابناک"؛ سردار اشتری در جمع خبرنگاران، با اشاره به گستردگی زائران برای حماسه اربعین نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار درخواست از ابتدا ماه صفر تاکنون برای صدور گذرنامه به ثبت رسیده و نسبت به گذشته رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: افرادی که گذرنامه آنها به موقع صادر نشود، کارت‌های گذر موقت صادر خواهد شد تا در راهپیمایی اربعین حضور پیدا کنند و پس از گذرنامه اصلی آنها صادر می‌شود.

فرمانده ناجا گفت: تاکنون بیش از ۴۵۳ هزار نفر زائر ایرانی از مرزهای کشور برای زیارت عتبات عالیات خارج شدند که این رقم در برابر سال گذشته، افزایش چهار برابری را نمایش می‌دهد.

اشتری با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های خوبی در مرز شلمچه انجام گرفته است، اظهار کرد: با همت مسؤولان کمبودها و نواقص سال گذشته برای تسهیل در تردد زائران برطرف شده است.

وی با تاکید بر اینکه زائران با مدارک معتبر و قانونی و قابل اعتماد به مرزها مراجعه کنند، بیان کرد: از همه زائران خواستاریم که به توصیه‌های نیروی انتظامی و ستاد اربعین در خصوص شرکت در راهپیمایی اربعین توجه جدی داشته باشند.

فرمانده ناجا گفت: برای تسهیل در امر تردد زائران، تمام تمهیدات انتظامی و ترافیکی لازم از جمله امکانات، تجهیزات و نیز استفاده از نیروهای پلیس دو استان و همچنین نیروهای کمکی استان‌های همجوار اندیشیده شده تا بتوانیم به خوبی به زائران خدمت کنیم.

اشتری در پایان تاکید کرد: نیروی انتظامی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) آمادگی کامل دارد و در بخش های امنیتی و انتظامی، کنترل و مدیریت جمعیت و حوزه ترافیکی با تمام توان وارد عمل خواهد شد.

در ادامه غلامرضا شریعتی اظهار داشت: شرایط مرزهای شلمچه و چذابه مناسب است و زیرساخت ها برای تردد آسان تر در این ۲ مرز گسترش یاقته است.

استاندار خوزستان گفت: پارکینگ ها در مرزهای چذابه و شلمچه نیز توسعه داده شد، مسیرها و وضعیت محل مواکب نیز بهبود پیدا کرده اند.
شریعتی تصریح کرد: با توجه به افزایش تردد زائران از مرزهای شلمچه و چذابه آمادگی بیشتری برای استقبال از زائران حسینی داریم.

وی افزود: ۴۸ گیت در شلمچه و ۳۰ گیت در چذابه برای تردد زائران در نظر گرفته شده تا نسبت به سال های گذشته شاهد تردد روان تر زائران اربعین حسینی باشیم البته در صورت نیاز امکان افزایش این گیت ها در ۲ مرز وجود دارد.

استاندار خوزستان همچنین از تامین ۶ میلیون بطری آب آشامیدنی برای توزیع بین زائران اربعین حسینی در مرزهای شلمچه و چذابه خبر داد و گفت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد بطری آب از سوی استان قزوین تامین و بین مواکب اربعین خوزستان قرار می گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار