مدیرکل انتقال خون خوزستان با اشاره به ‌آمادگی مراکز جهت خون‌گیری، وضعیت فعالیت پایگاه‌های خون‌گیری در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورا را تشریح کرد.
کد خبر: ۷۷۸۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰ 09 September 2019

دکتر عبدالعزیز فقهی با اشاره به آغاز طرح "نذر خون" در محرم در خصوص چگونگی فعالیت مراکز انتقال خون در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورا اظهار کرد: تا روز عاشورا دو مراکز انتقال خون در اهواز از ساعت 7:45 صبح تا پاسی از شب و تا پایان مراسم عزاداری آمادگی خون‌گیری از اهداکنندگان هستند.

مدیرکل انتقال خون خوزستان با اشاره به مراکز فعال اهواز در این مدت، بیان کرد: پایگاه مرکزی واقع در بلوار پاسداران بین میدان دروازه و چهارشیر جنب شهرداری منطقه 7 و پایگاه رازی واقع در امانیه خیابان فلسطین جنب بیمارستان رازی در این ایام آمادگی خون‌گیری هستند. پایگاه‌های شهرستان‌ها نیز در این ایام پذیرای اهداکنندگان هستند.

فقهی با بیان اینکه نیاز به همه گروه‌های خونی وجود دارد، گفت: با توجه به وجود بیماران تالاسمی و بالا بودن تعداد عمل‌های جراحی در خوزستان، نیاز فوری به اهدای خون داریم.

وی با دعوت از مردم جهت اهدای خون در سایر روزهای سال، تأکید کرد: همراه داشتن کارت ملی در هنگام مراجعه به مراکز خون‌گیری الزامی است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: اهدای خون ، ماه محرم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار