شریعتی: اگر نیاز به تغییر پیمانکار قطار شهری اهواز باشد این کار را انجام می‌دهیم و در صورت نیاز به کار دیگر نیز، کار را انجام می‌دهیم تا پروژه فعال شود و به خواسته مردم اهواز جامه عمل بپوشانیم.
کد خبر: ۷۷۷۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰ 03 September 2019

جلسه شورای حمل و نقل ریلی اهواز دوشنبه شب در رابطه با تعیین تکلیف وضعیت پیمانکار پروژه متروی اهواز با حضور استاندار اهواز برگزار شد.

به گزارش"تابناک"؛ موسی شاعری در حاشیه شورای سازمان حمل و نقل ریلی در محل استانداری خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد:بارها درخصوص بدعهدی شرکت کیسون تذکر داده شده اما هر بار با بهانه از انجام کار شانه خالی کرده است.

وی با اشاره به اینکه خلع ید این پیمانکار در دستور کار قرار دارد افزود: بیش از این ادامه این ظلم را بر مردم شهر اهواز روا نمی دانیم.

شاعری در پاسخ به این سوال که خلع ید پیمانکار چه زمانی انجام می شود توضیح داد: مراحل قانونی خلع ید شرکت کیسون درحال انجام است و به زودی اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه کیسون مطالبه ای بابت صورت وضعیت های خود ندارد یادآور شد: رقم بالایی که به عنوان طلب مطرح کرده نیز جای بحث دارد، همچنین مطرح کردن مساله تعیین فاینانسور در شرایط فعلی از سوی پیمانکار یک نوع خلط مبحث است و درحال حاضر اختلاف بر سر عدم انجام تعهدات این شرکت است.

شاعری گفت: شرکت کیسون بارها در تعهدات کتبی قول رفع نواقص، تکمیل پروژه و پرداخت حقوق کارگران را داده است، تکمیل خط یک پروژه متروی اهواز ۹ ماه زمان نیاز دارد اما مدتهاست از آخرین تعهدات این شرکت می گذرد و خبری از انجام پروژه نیست.

همچنین غلامرضا شریعتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود سه سالی می‌شود که جلسات مکرر و مفصلی با پیمانکار سازمان قطار شهری اهواز (شرکت کیسون) و هیات مدیره آن تشکیل می‌شود و توافقات و تفاهماتی صورت گرفته است اما متاسفانه شرایط طبق این توافقات پیش نرفته است.
 
وی افزود: هر بار که توافقات را تعدیل کرده‌ایم باز هم با تاخیر و عدم انجام کار مواجه شده‌ایم. این مساله نارضایتی شدید عموم مردم اهواز را در پی داشته است.
 
 
 
شریعتی بیان کرد: یکی از مطالبات و سوالات همیشگی مردم اهواز در خصوص مساله پروژه مترو و عدم بهره‌برداری از آن در طول سال‌های طولانی بوده است. در این زمینه فشار افکار عمومی بر ما شدید بوده و هست.
 
استاندار خوزستان گفت: پیگیری وضعیت پروژه متروی اهواز مطالبه بحق مردم است زیرا پس از ۱۴، ۱۵ سال هنوز حتی یک فاز از خط یک متروی اهواز هم مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است.
 
شریعتی ادامه داد: این موضوع، اعضای شورای سازمان قطار شهری اهواز را بر آن داشت که به فکر تصمیم جدی باشند. 
 
استاندار خوزستان با اشاره به همکاری‌های انجام شده با شرکت کیسون به عنوان پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز، تصریح کرد: تمامی شرایط مختلف برای رعایت امور و به نوعی هماهنگی و همکاری انجام شده اما متاسفانه به نتیجه نرسیده‌ایم.
 
وی با اشاره به نحوه تعیین تکلیف پیمانکار قطار شهری اهواز عنوان کرد: در این راستا اخیرا شورای سازمان حمل و نقل ریلی (قطار شهری) اهواز دو تا سه جلسه تشکیل داده و برنامه‌ریزی لازم انجام شده است تا کار با هر روش و با هر هزینه‌ای پیش برود.
 
شریعتی ادامه داد: اگر نیاز به تغییر پیمانکار قطار شهری اهواز باشد این کار را انجام می‌دهیم و در صورت نیاز به کار دیگر نیز، کار را انجام می‌دهیم تا پروژه فعال شود و به خواسته مردم اهواز جامه عمل بپوشانیم.
 
استاندار خوزستان گفت: باید مطالبه بحق مردم را پاسخ درست دهیم و تعهدمان را در قبال مردم اهواز آن گونه که شایسته است به انجام برسانیم. 
 
وی تصریح کرد: در جلسات اخیر و جلسه امشب تصمیمات مختلف و مقتضی برای تکمیل امور اتخاذ شده است. امیدواریم کار به نحوی به سرانجام برسد که رضایت مردم کسب شود و بتوانیم از هر طریق قانونی، به فعال کردن پروژه قطار شهری اهواز دست یابیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار