مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان با بیان اینکه ۱۲۳ کیلومتر از نهرهای کشاورزی شهرستان لایروبی شدند، گفت: ۸۰۰ هزار اصله نخل با عملیات لایروبی انهار در شادگان احیا می‌شوند.
کد خبر: ۷۷۶۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶ 04 September 2019

خلیل منیعات اظهار کرد: با توجه به اهمیت مصرف آب در مزارع و همچنین بالا رفتن راندمان مصرف آب، در تلاش هستیم تا هدررفت آب در مزارع را به کمترین میزان خود برسانیم.

وی افزود: در این زمینه و به منظور کاهش هدررفت آب در مزارع شادگان، ۱۲۳ کیلومتر از نهرهای اراضی کشاورزی منطقه را لایروبی کردیم.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان تصریح کرد: این لایروبی به منظور آبرسانی به ۲۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاروزی در دهستان‌های دارخوین، خنافره، جفال، بوزی و آبشار انجام شده است تا شاهد افزایش بهره‌وری در مصرف آب و کاهش هدررفت آن باشیم.

منیعات عنوان کرد: لایروبی این انهار در تامین آب مزارع کشاورزی موثر بوده و مشکل تامین آب نخلستان‌ها و مزارع را برطرف می‌کند. امیدواریم شرایطی فراهم شود تا باقی مانده انهار نیز لایروبی شوند و شاهد افزایش راندمان بهره‌وری در مصرف آب باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات انجام گرفته در بحث لایروبی انهار کشاورزی در شهرستان، ۸۰۰ هزار اصله نخل با این عملیات در دهستان‌های شادگان احیا می‌شوند. در این زمینه برای احیا و ساماندهی کشت‌های تابستانه در مزارع شهرستان بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: لایروبی ، شادگان ، انهار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار