مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان:
مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش عشایری خوزستان، کمبود اعتبارات برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان است.
کد خبر: ۷۷۴۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱ 26 August 2019

حمید قنبری اظهار کرد: خوشبختانه مشکلات آموزش و پرورش نسبت به سال‌های گذشته در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کاهش یافته است. همچنین با جذب نیروی انسانی در مقطع متوسطه اول و دوم، آموزش و پرورش عشایری در زمینه نیروی انسانی نسبت به سال‌های گذشته در وضعیت قابل قبولی به سر می‌برد.

وی افزود: مشکل اساسی آموزش و پرورش عشایری، ایاب و ذهاب دانش‌آموزان است. با توجه به اینکه مبادرت به راه‌اندازی تعدادی مدرسه شبانه‌روزی کرده‌ایم، طبیعتا بخشی از دانش‌آموزان از نقاط مختلف با فاصله‌های چندین کیلومتری خود را به مدرسه می‌رسانند، بنابراین نیاز به سرویس ایاب و ذهاب احساس می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان بیان کرد: کمبود اعتبارات ایاب و ذهاب، مشکل‌ساز خواهد شد لذا مهم‌ترین و جدی‌ترین مشکل آموزش و پرورش عشایری استان تامین اعتبارات است که بخشی از آن توسط دولت تامین می‌شود که این میزان بودجه نمی‌تواند پاسخگوی نیازها باشد، بنابراین از سایر دستگاه‌ها از جمله استانداری خواستاریم که از آموزش و پرورش عشایری حمایت کنند.

قنبری گفت: علاوه بر این همچنان با کمبود فضای آموزشی نیز روبرو هستیم و دومین مشکل دانش‌آموزان عشایری، کمبود فضای آموزشی است. خوشبختانه توسط استانداری، اراده‌ای برای برچیدن تمام کانکس‌های موجود در آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: با توجه به برچیدن مدارس کانکسی، امیدواریم بتوانیم مدارس کانکسی را جایگزین مدارس چادری کنیم. در استان خوزستان 160 مدرسه چادری وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود این مدارس به 170 مدرسه نیز افزایش یابند.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان افزود: با احتساب دانش‌آموزان پیش‌دبستانی، بیش از 15 هزار و 500 دانش‌آموز در 650 واحد آموزشی عشایری در استان تحصیل می‌کنند که از نظر تعداد مدرسه رتبه اول در کشور و از نظر جمعیت دانش‌آموزان عشایری، استان خوزستان رتبه دوم را در سطح کشور دارد.

قنبری عنوان کرد: همچنین کمبود وسیله نقلیه برای دانش‌آموزان شبانه‌روزی نیز وجود دارد. در سطح استان 16 مرکز شبانه‌روزی عشایری وجود دارد.

وی ادامه داد: از خیرین مدرسه‌ساز استدعا داریم به کمک دانش‌آموزان عشایری در زمینه مدرسه‌سازی و تامین تجهیزات بشتابند. بسیاری از دانش‌آموزان به علت فقر اقتصادی و ناتوانی در تامین کتب تحصیلی و پوشاک، از تحصیل باز می‌مانند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار