امام جمعه اهواز:
امام جمعه اهواز با بیان اینکه در بالغ بر ۳۰۰ نقطه اهواز تلاقی آب و فاضلاب موجود است، گفت: این وعده را می‌دهم ظرف یک سال همه مشکلات را تحت عنوان بانک اطلاعاتی احصا کرده و پیگیری مستمر آن‌ها را ادامه خواهم داد.
کد خبر: ۷۷۴۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲ 23 August 2019

حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، ضمن اشاره به فرا رسیدن هفته دولت، اظهار کرد: انقلاب اسلامی سنگرها را اتفاقی فتح نکرده و این خون شهدا است که برای ما افتخار است.

به گزارش"تابناک" وی افزود:به همین دلیل حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم نامگذاری چند خیابان و استفاده از بیلبوردهای سطح شهر برای نصب عکس آن بزرگواران است؛ توجه به خانواده شهدا نیز با جدیت بیشتر باید ادامه پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، در اشاره به بخشی از  بیانیه گام دوم انقلاب که مرتبط با غفلت از جریان انقلابی است،  عنوان کرد: اگر بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌ای از چهل سال گذشته اتفاق نمی‌افتاد شاهد خسارت‌های متعدد نمی‌شدیم و بی شک مردم ایران اسلامی نیز دستاوردهای بیشتری را می‌دیدند.

وی افزود: بسیاری از مشکلات کنونی، ناشی از غفلت به همان نکته‌ای است که مقام معظم رهبری فرمودند و برای تحقق کامل ارکان اسلامی که در سال‌های مختلف توسط رهبری تبیین شده است باید 5 گام موثر برداشته شود.

موسوی‌فرد، در تشریح 5 گام موثر در تحقق کامل ارکان اسلامی، بیان کرد: اولین گام، خود انقلاب اسلامی بود که سال 57 رقم خورد؛ گام دوم نظام اسلامی است که این مورد نیز با نظام اسلامی شکل گرفت؛ گام‌های سوم، چهارم و پنجم نیز به ترتیب دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی هستند.

وی افزود: تمام این گام‌ها از باب علت مترتب بر یکدیگر هستند؛ یعنی بعد از اینکه انقلاب اسلامی رقم خورد بستر و دولت اسلامی شکل بگیرد که با توجه به حدیث" الناس علی دین ملوکهم"، اگر دولت اسلامی شود مردم و جامعه نیز اسلامی خواهند شد.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، عنوان کرد:  در انقلاب اسلامی نیز تا دولت به معنای واقعی کلمه اسلامی نشود یقین بدانید جامعه اسلامی و در نهایت تمدن بزرگ و نوین اسلامی که بسترساز ظهور وجود مقدس امام زمان (عج) است رقم نخواهد خورد.

وی افزود: انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی، جامعه‌پردازی و در نهایت تمدن‌سازی شده است؛ در چهل سال اول گام‌های خوبی برداشته شده است اما تا نقطه مطلوب فرسنگ‌ها فاصله داریم.

خطیب نماز جمعه اهواز در تشریح ویژگی‌های دولتی در تراز گام دوم انقلاب اسلامی،خطاب به مسوولین، اظهار کرد: التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت همه جانبه از جریان‌های انقلابی، تهیه برنامه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای با قدرت آن، مقابله با هرگونه رانت‌خواری، فساد اداری، اقتصادی و هر گونه تبعیض در نظام جمهوری اسلامی ایران تنها چند مورد است که در هفته دولت بر تحقق آن‌ها تاکید میکنم.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی هر کجا که با ضعف مواجه شدیم بخش عمده‌ای از آن به نظارت‌ها برمی‌گردد، اگر دستگاه‌های نظارتی قوی بود نباید شاهد اختلاس‌های 11میلیاردی آن هم در حالی که حقوق‌های عقب افتاده چند ماهه وجود دارد می‌شدیم.

موسوی‌فرد گفت: این وعده را به حول و قوه الهی می‌دهم که در خوزستان مشکلات را ظرف یک سال تحت عنوان بانک اطلاعاتی احصا خواهیم کرد؛ ما نمیگوییم مشکلات را حل می‌کنیم اما به عنوان مسوول پیگیری، تحقق آن‌ها را مستمر پیگیری خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار