آیت‌الله حیدری:
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه ولایت علی(ع) نماد روح و قلب تپنده دین است، گفت: جشن عید غدیر مایه اتحاد مسلمانان است.
کد خبر: ۷۷۳۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱ 20 August 2019

آیت‌الله محسن حیدری با تبریک عید غدیر خم اظهار کرد: در میان همه ملت‌ها، مسائلی که باعث قوام جامعه و مکتب‌ها می‌شود مورد احترام و تاکید است و در اسلام بحث امامت و ولایت، قوام‌بخش مکتب دین و مایه استواری جامعه است.

وی افزود: از این جهت مشاهده می‌کنیم که قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نسبت به ولایت، ارزشمندی فوق‌العاده‌ای قائل هستند.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: با توجه به اینکه غدیر، نماد ولایت و امامت جامعه و بیانگر روح و قلب تپنده جامعه و مکتب است، توجه به آن بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. به طور مثال قرآن خطاب به پیامبر اکرم(ص) می فرماید اگر ولایت علی را تبلیغ نکند هر چه تاکنون زحمت کشیده است بر باد فنا خواهد رفت.

آیت‌الله حیدری بیان کرد: ولایت علی(ع) نماد روح و قلب تپنده دین است. بدون روح و قلب، دیگر اعضا کارایی ندارند بنابراین باید همه اهتمام بر روی اصل و اساس دین گذاشته شود. ولایت امیرالمومنین(ع) اصل و اساس دین است و به همین دلیل شیعیان ارزش فوق العاده‌ای برای عید غدیر قائل هستند.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: جشن عید غدیر نه تنها مایه تفرقه نیست،بلکه مایه اتحاد مسلمانان است و اتحاد مسلمانان کرامت جامعه اسلامی را در پی دارد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار