رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد:
معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در خصوص مشکلات ناشی از اعمال تحریم ها که قطعه سازان را با محدودیت مواجه کرده است، گفت: نمی‌شود گفت که در این زمینه مشکلی نداریم اما خدا را شکر در همین سال فعلی با افزایش تولید در فولاد، کنستانتره و آهن اسفنجی رشد خوبی را شاهد بوده ایم.
کد خبر: ۷۷۲۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲ 15 August 2019

خداداد غریب پور در حاشیه نمایشگاه بومی سازی تجهیزات فولاد خوزستان اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که در این نمایشگاه ها توان داخلی خودمان را بالا ببریم تا ظرفیت تکنولوژی آنقدر بالا برود که هم تجهیزات مورد نیاز خودمان را بسازیم و هم دانش فنی مورد نیاز تولید را صاحب بشویم.

وی افزود: این نمایشگاه مجالی است برای اینکه نیازمندی های صنعت در بعد تجهیزات ارایه شود و تولیدکنندگان داخلی برای رفع این نیازمندی ها ترغیب شوند.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: از طرف دیگر شرکت های داخلی نیازمند قطعات، امکانات و سرمایه های لازم را در اختیار تامین کنندگان قطعه بگذارند.

غریب پور با اشاره به برنامه های وزارت صمت برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در شرایط تحریم گفت: نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه هایی که در بعد بومی سازی فعالیت می کنند، عرصه ای است که در آن نیازمندی های صنعت ارایه می شود و صنعتگران بزرگ که نیاز به قطعه دارند منابع و سرمایه های لازم را در اختیار تامین کنندگان قطعه و قطعه سازان قرار می‌دهند تا آن ها نیز به ساخت داخلی ترغیب شوند.

وی همچنین در خصوص مشکلات ناشی از اعمال تحریم ها که قطعه سازان را با محدودیت مواجه کرده است، اظهار کرد: نمی‌شود گفت که در این زمینه مشکلی نداریم اما خدا را شکر در همین سال فعلی با افزایش تولید در فولاد، کنستانتره و آهن اسفنجی رشد خوبی را شاهد بوده ایم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار