نایب رئیس شورای شهر رفیع از توابع شهرستان هویزه با اشاره به شیوع بیماری روده ای در این شهر، خواستار رسیدگی به وضعیت نابسامان آلودگی های آب و فاضلاب پس از سیلاب اخیر شد.
کد خبر: ۷۷۰۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹ 11 August 2019

محمد سواری اظهار داشت: در یک هفته اخیر موارد متعددی از ابتلا به بیماری اسهال به مرکز درمانی این شهرستان مراجعه داشته اند که به نظر می آید علت آن استفاده از آب شرب آلوده است.

وی با بیان اینکه کیفیت آب شرب رفیع با مشکلاتی مواجه است افزود: از زمان سیلاب تا کنون فاضلاب در خیابان های این شهر سرریز شده و مسئولان به این مساله رسیدگی لازم را نکرده اند.

ادامه بررسی مراجعان

ماجد مری پور مدیر شبکه بهداشت شهرستان هویزه نیز در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: علت بیماری مراجعان به مرکز درمانی رفیع مشخص نشده و این مساله در حال بررسی است.

وی افزود: نتایج آزمایش بیماری وبا و التور در مراجعان منفی بوده و نتایج میکروبی آب و فاضلاب هنوز مشخص نشده است.

مری پور همچنین از ارائه آمار مبتلایان به بیماری روده ای در رفیع خودداری کرد و گفت: مراجعاتی به صورت تکی اتفاق افتاده است که به معنی طغیان بیماری روده ای نیست، زیرا مراجعان همه از یک محله و یا یک خیابان نبوده اند.

 

آب رفیع آلوده نیست

به گفته یک منبع آگاه، از هفته گذشته تا کنون ۲۱ نفر به دلیل بیماری اسهال به مرکز درمانی رفیع مراجعه کرده اند.

این در حالیست که سرپرست فرمانداری هویزه این آمار را رد کرده و گفته است: اوضاع شهر تحت کنترل است، تنها یک نفر بیمار مبتلا به اسهال ثبت شده است که طبیعی است و هیچکس بستری نشده است.

حبیب عفری با بیان اینکه آب شرب شهر رفیع آلوده نیست، افزود: مردم از آب تصفیه مصرف می کنند و آب شرب شهر آلوده نیست.

وی با بیان اینکه در پیک بیماری های روده ای قرار داریم، افزود: نمی توان منشاء اصلی بیماری را مشخص کرد که از آب یا فاضلاب است و بررسی در این زمینه ادامه دارد، اما آنچه مشخص است نتایج آزمایشات، بیماری وبا و یا التور را نشان نمی دهد.

عفری تاکید کرد: کارشناسان آب و فاضلاب قرار است از فردا برای بررسی و رفع مشکل فاضلاب شهر مستقر شوند.

بر اساس این گزارش، بیماری اسهال ناشی از آلودگی آب در تابستان پارسال نیز تعدادی از شهروندان رفیع را به مراکز درمانی کشاند. سلمان زاده رئیس وقت مرکز بهداشت خوزستان ۲۶ تیر ماه، آمار مبتلایان به اسهال را ۵۰ نفر عنوان کرد و علت آن را آلودگی میکروبی شبکه آب دانسته است.

رفیع شهری مرزی در شهرستان هویزه و در۲۵ کیلومتری غرب شهر هویزه است. این شهر که در حاشیه هورالعظیم و انتهای رودخانه کرخه قرار دارد، از بهمن ماه پارسال در محاصره سیلاب قرار داشت که در ماه های اخیر فروکش کرده است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار