رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان:
رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: جهش تحصیلی از نظر کارشناسی توصیه نمی‌شود و نباید فشاری به دانش‌آموزان وارد شود.
کد خبر: ۷۷۰۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸ 11 August 2019

علی ممبینی اظهار کرد: امسال 772 دانش‌آموز در آزمون جهش تحصیلی شرکت کردند که از این تعداد 308 دانش‌آموز موفق شدند.

وی افزود: آزمون جهش تحصیلی هر ساله برای انتقال از پایه اول به سوم، پایه دوم به چهارم، پایه سوم به پنجم و پایه چهارم به ششم انجام می‌شود و دانش‌آموزان برای اطلاع از نتایج می‌توانند به مدرسه محل تحصیل مراجعه کند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان ادامه داد: پذیرفته شدگان در آزمون جهش تحصیلی باید در امتحانات شهریور شرکت کنند. به عنوان مثال اگر دانش آموز پایه اول در جهش پذیرفته شود، شهریورماه باید در امتحانات پایه دوم شرکت کند تا بتواند سال تحصیلی جدید را در پایه سوم آغاز کند.

ممبینی بیان کرد: جهش تحصیلی از نظر کارشناسی توصیه نمی‌شود و نباید فشاری به دانش آموزان وارد شود. جهش تحصیلی نیازی به آمادگی قبلی و درس خواندن ندارد اما متاسفانه برخی خانواده‌ها برای آمادگی فرزندان خود از معلم و کلاس‌های خصوصی استفاه و یا در آزمون برخی آموزشگاه‌ها شرکت می‌کنند.

وی افزود: برخی سودجویان نیز قول قبولی تضمینی در این آزمون را می‌دهند که هیچ کدام از نظر آموزش و پرورش پذیرفته شده نیست.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: در آزمون جهش تحصیلی تنها صلاحیت هوشی دانش‌آموزان بررسی می‌شود و هیچ نیازی به درس خواندن، استفاده از کتاب‌های آموزشی و آمادگی پیش از آزمون وجود ندارد و باید صلاحیت هوشی دانش‌آموز در شرایط عادی بررسی شود.

ممبینی اظهار کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌شود اصراری بر جهش نداشته باشند زیرا به لحاظ جسمی و روانی به صلاح دانش‌آموز نیست.

وی ادامه داد: جهش تحصیلی در صورتی توصیه می‌شود که دانش‌آموز از هوش بسیار بالا برخوردار باشد و اگر هر خانواده‌ای قصد داشته باشد با اصرار و استفاده از آموزش کتب مختلف، فرزند خود را برای جهش تحصیلی آماده کند، منطقی نیست و از نظر علمی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: جهش تحصیلی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار