مسئول گروه برنامه‌ریزی بازسازی بنیاد مسکن خبرداد:
مسئول گروه برنامه‌ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در خصوص بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل اخیر در استان، گفت: در ابلاغیه‌ای که روز یکشنبه هیات دولت انجام داد، مرحله دوم تسهیلات بازسازی و احداث واحدهای مسکونی آسیبب دیده را ابلاغ کرد و تا هفته آینده این اعتبارات ‌به بانک‌ها ابلاغ می‌شود.
کد خبر: ۷۶۷۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴ 01 August 2019

حامد روحانی اظهار کرد: طبق تعهداتی که داشتیم در سطح کشور قول داده بودیم، به هر میزان اعتبار که در مصوبه مرحله اول هیات دولت به ما ابلاغ شد، کارمان را در نیمه مرداد ماه به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه در مجموع کار تعمیرات 11هزار و 628 واحد در خوزستان شروع شده است، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مصوبه مرحله اول، باید حدود هفت هزار واحد تعمیری را در استان خوزستان به پایان می‌رساندیم که تا امروز کار هشت هزار و 736 واحد به پایان رسیده است.

مسئول گروه برنامه‌ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: ما مصالح را پای کار آورده‌ایم. به برخی واحدهای تعمیری سیمان داده‌ایم و برخی ستادهای ما نیز در حمل مصالح کمک کردند. با این کار هزینه‌های مردم کاهش پیدا کرد و توانستند با این هزینه‌های بلاعوضی که به آن‌ها داده می‌شود کار تعمیرات واحدهای خود را انجام دهند.

روحانی خاطرنشان کرد: در بحث احداثی‌ها، برای یک هزار و 523 واحد پی‌کنی، برای 666 واحد آرماتوربندی و برای 508 واحد نیز اجرای فونداسیون انجام شده است. از این 508 واحد برای 211 واحد اسکلت نیز دیوارچینی انجام شده است.

وی افزود: در ابلاغیه‌ای که روز یکشنبه هیات دولت انجام داد، مرحله دوم تسهیلات را نیز ابلاغ کرد و تا هفته آینده این اعتبارات ‌به بانک‌ها ابلاغ می‌شود تا افرادی را که نتوانستیم در مرحله اول تحت پوشش قرار دهیم نیز تسهیلات دریافت کنند.

مسئول گروه برنامه‌ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: همکاران ما همزمان با کار خود به کلیه اعتراضات نیز رسیدگی می‌کنند. کسانی که به ارزیابی خانه‌های خود اعتراض دارند یا تغییر وضعیتی در منازل آن‌ها ایجاد شده است به طور مثال خانه آن‌ها بعد از سیل نشست داشته، همکاران ما مجددا از خانه آن‌ها بازدید می‌کنند. مردم نگران تغییر وضعیت ساختمان‌های خود نباشند به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی می‌شود اما این کار با آهنگ ملایمی انجام می‌شود چراکه ما همزمان درگیر واحدهای احداثی و تعمیری نیز هستیم.

روحانی گفت: ما در بحث واحدهای احداثی، معادل یک هزار و 700 تن میلگرد معادل هشت میلیارد تومان را به صورت رایگان بین مردم توزیع کرده‌ایم. یک هزار تن میلگرد دیگر (معادل پنج میلیارد تومان) نیز تهیه کرده‌ایم که این میلگردها نیز میان مردم توزیع خواهد شد. بیش از 14 هزار تن سیمان معادل 280 هزار کیسه تاکنون در سطح استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه تا امروز 27 میلیارد تومان اعتبار در قالب اعتبارات احداثی، تعمیری و معیشتی، به صورت بلاعوض در سطح استان بین مردم توزیع شده است، اظهار کرد: تا امروز 14 هزار و 835 واحد را به بانک‌ها معرفی کرده‌ایم و در مجموع تسهیلاتی که بانک باید پرداخت کند، معادل 248 ملیارد تومان است و تاکنون نیز بانک‌ها با 11 هزار و 595 واحد، معادل 184 میلیارد تومان عقد قرارداد داشته‌‌اند.

مسئول گروه برنامه‌ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: به مجموعه واحدهای احداثی به غیر از مصالح، سیمان، میلگرد و...، 19 میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است. البته این مقدار برای مرحله اول است و بر اساس پیشرفت فیزیکی که مردم در عملیات اجرا انجام دهند این عدد بیشتر می‌شود.

روحانی افزود: علیرغم اینکه در فصل گرما هستیم، ضوابط فنی در خصوص بتن‌ها کاملا رعایت می‌شود. درجه حرارات بتن نباید زمانی که ریخته می‌شود بیش از 32 درجه باشد و با استفاده از خنک کننده‌ها این دما را ثابت نگه می‌داریم و تا امروز مسائل فنی کاملا رعایت شده است.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص روستاهایی که در مسیر سیلاب قرار دارند، داریم. این دانشگاه راهکارهایی ارائه داده است و دانشگاه شهید چمران اهواز بابت هر روستایی به ما کد ارتفاعی می‌دهد، تا مشخص باشد ارتفاع کف هر ساختمان بر اساس سیلاب 25 ساله باید چه میزان باشد.

مسئول گروه برنامه‌ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: قطار بازسازی در استان روی ریل افتاده است و دارد مسیر خود را طی می‌کند. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بود واحدهای تعمیری تا پایان شهریورماه به اتمام برسند، با توجه به اینکه اواخر شهریور با دمای خوبی مواجه هستیم پیش‌بینی می‌کنیم زودتر از زمان تعیین شده این کار انجام شود.

روحانی با بیان اینکه در مجموع 3 هزار و 374 واحد احداثی و 14 هزار و 863 واحد تعمیری در استان وجود دارد، ادامه داد: قرار است واحدهای احداثی نیز تا پایان اسفند به پایان برسند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار