مدیرعامل آبفا خوزستان خبر داد:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از لایروبی بیش از 70 درصد شبکه و خطوط اصلی و فرعی فاضلاب پس از سیلاب در استان خبر داد.
کد خبر: ۷۶۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱ 24 July 2019

صادق حقیقی‌پور اظهار کرد: با ورود سیل میزان دفع فاضلاب در شهر سوسنگرد از 20 هزار متر مکعب در شبانه روز به 60 هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش یافت و مدیریت و هدایت سیلاب شهر سوسنگرد از طریق خطوط شبکه فاضلاب به خوبی صورت گرفت.

وی ادامه داد: پیش از افزایش سطح بحران سیلاب، با برنامه‌ریزی دقیق و اقدام به‌موقع تمامی تیم‌های عملیاتی علاوه بر لایروبی بیش از 70 درصد شبکه و خطوط اصلی و فرعی فاضلاب، با افزایش تعداد پمپ‌های فاضلاب در ایستگاه 1، 2، 3، 4، 5 و 8 فاضلاب سوسنگرد، تعویض پمپ منهول پمپ‌ها، اصلاح خطوط فرسوده فاضلاب، علاوه بر حل بخش عمده‌ای از مشکلات پس‌زدگی فاضلاب در شهر سوسنگرد، تمهیدات لازم برای مقابله با بحران سیل انجام شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان ادامه داد: با وجود پیشروی آب در این شهرستان و مناطق اطراف، آبرسانی به‌طور عادی در سوسنگرد و منطقه دشت آزادگان بدون لحظه‌ای وقفه انجام شد.

حقیقی‌پور افزود: ایجاد سیل‌بند در اطراف تاسیسات آبرسانی، دیوارکشی با ارتفاع سه متر در اطراف تاسیسات، ایمن‌سازی ترانس‌های برق، تامین و ذخیره سوخت مورد نیاز برای استفاده ژنراتورهای برقی در صورت قطع برق، انتقال الکتروموتورها به سطح بالاتر از دیگر اقدامات صورت گرفته برای ایمن سازی تاسیسات آب و فاضلاب منطقه دشت آزادگان برای مقابله با سیل بوده است.

وی اظهار کرد: به ‌دنبال افزایش کدورت آب به‌ دلیل برداشت از رودخانه در زمان سیلاب، عملیات لایروبی کامل دو مخزن زلال‌ساز به حجم 6 هزار متر مکعب، لایروبی پیش ته‌نشینی، بازسازی چهار عدد فیلتر ثقلی و لایروبی کانال‌های ورودی آب به فیلتر، تعمیر و بازسازی چهار دستگاه پمپ و لایروبی لاگون‌های پیش ته‌نشینی برای حفظ کیفیت آب در زمان سیلاب انجام شد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار