اداره کل بنیاد مسکن استان تهران اعلام کرد:
اداره کل بنیاد مسکن استان تهران و معین بازسازی سیل خوزستان، از صدور پروانه ساخت و دستور نقشه برای احداث بیش از ۳۶۰ واحد مسکونی سیل‌زده روستاهای دشت آزادگان خبر داد.
کد خبر: ۷۶۲۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸ 16 July 2019

پس از حضور این بنیاد به عنوان دستگاه معین بازسازی شهرستان‌های دشت آزادگان و هویزه در استان خوزستان که برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل فاجعه بار فروردین ماه ۱۳۹۸، اقدام به بازسازی واحدهای مسکونی روستایی در این دو شهرستان کرده، تاکنون بیش از ۱۲۰۰ تن سیمان‌رایگان از ۱۵۰۰ تن سهمیه اختصاصی و بیش از ۱۶۸ تن میلگرد رایگان از ۱۷۲ تن سهمیه اختصاص یافته به روستاییان شهرستان‌های دشت آزادگان و هویزه تحویل شده است.

پس از وقوع سیل ویرانگر ابتدای سال ۹۸ و آسیب دیدن واحدهای مسکونی شهری و روستایی استان‌های مختلف کشور، با اعلام آمادگی بنیاد مسکن تهران، ستاد معین بنیاد مسکن استان تهران در منطقه دشت آزادگان تشکیل شد و بر اساس وظیفه محوله، بنیاد مسکن تهران با ارسال چندین دستگاه انواع ماشین آلات سنگین راه سازی و ساختمانی و تعداد زیادی از متخصصان فنی و مهندسان مجرب، به انجام وظیفه در مناطق سیل زده خوزستان پرداخت.

بر اساس این گزارش، تاکنون برای بیش از ۲۰۰ واحد مسکونی پروانه رایگان صادر شده و با مشارکت مردم برای ۳۶۰ واحد مسکونی دیگر دستور نقشه صادر شده و همچنین تاکنون ۸۶۵ متقاضی جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

خاطرنشان می‌شود با تلاش جهادگران بنیاد مسکن استان تهران در محل ستاد معین مستقر در دشت آزادگان و علی‌رغم گرمای طاقت فرسای این روزهای خوزستان، خدمت به مردم شهرستان‌های دشت آزادگان و هویزه ادامه دارد.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار