مدیر پایگاه میراث جهانی شوشتر گفت: با همکاری اداره راه ‎و شهرسازی، ساماندهی گذر موسوم به اوراز در قسمت غربی محوطه تاریخی آسیاب ‎ های شوشتر وارد فاز جدید شد.
کد خبر: ۷۶۱۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷ 15 July 2019

محمدحسین ارسطوزاده اظهار کرد: محوطه آسیاب‎ها و آبشارهای شوشتر یکی از 13 اثر ثبت‎شده در فهرست میراث جهانی به عنوان منظومه آبی تاریخی شوشتر است که مورد توجه و استقبال ویژه گردشگران است.

او با بیان این‎که در بخش غربی این محوطه و محل اتصال آن با بافت تاریخی شوشتر گذری با نام اوراز وجود دارد که محل دسترسی و عبور گردشگران به محوطه میراث جهانی، خانه تاریخی مرعشی و دیگر نقاط بافت است افزود: طی سال‎های گذشته قسمت‎هایی از این گذر توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساماندهی شده بود که به منظور تکمیل اقدامات، در ماه‎های اخیر، طرح ساماندهی شامل کف سازی‎ها، جداره سازی‎ها و تأسیسات آب و فاضلاب، فضای سبز، مبلمان شهری و بهسازی فضاهای عمومی دیگر، از خانه مرعشی تا محله عباس تهیه و در اختیار اداره راه و شهرسازی قرار گرفت تا به طور مشارکتی و با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی به اجراء در آید.

مدیر پایگاه میراث جهانی شوشتر تأکید کرد: گذر اوراز علاوه بر این‎که دسترسی همزمان به محوطه میراث جهانی و بافت تاریخی را فراهم می آورد، گذری زیبا برای گردشگران نیز می‎باشد.

وی یادآور شد: این پروژه در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است و پیش‎بینی می شود ظرف مدت سه ماه آینده به اتمام برسد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار