نشست شورای سیاستگذاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عربی استان خوزستان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری دشت آزادگان برگزار شد.
کد خبر: ۷۶۰۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸ 07 July 2019

محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره بین المللی در معرفی فرهنگ و آداب و رسوم، مهمان‌نوازی و سنت‌های بسیار خوب و غنی مردم عرب خوزستان به ویژه دشت آزادگان گفت: شهرستان دشت‌آزادگان با داشتن فرهنگ غنی و برخورداری از هنرمندان با تجربه در استان خوزستان و کشور از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است. لذا تقویت هنرمندان این خطه امری ضروری است و باید برای اجرای این جشنواره بسیار مهم تلاش جدی صورت بگیرد.

جوروند افزود: تقویت هنرمندان و توسعه برنامه‌های فرهنگی هنری و بهره‌گیری از استعدادها و توانمندی هنرمندان می‌تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی استان خوزستان و دشت‌آزادگان را مرتفع سازد و این امر توجه و اهتمام هر چه بیشتر مسئولان امور فرهنگی، نسبت به تقویت تئاتر عربی را می‌طلبد.

وی بر تعامل و همکاری شرکت اروندان و توسعه نیشکر در فراهم کردن بستر مناسب در جهت هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عربی تاکید کرد.

جشنوراه تئاتر عربی ٢٤ تیر سال جاری با شرکت ٩ گروه داخلی و چهار گروه خارجی از کشورهای عراق سوریه و عمان در شهر سوسنگرد اجرا می‌شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار