استاندار خوزستان با بیان اینکه من و شورای تأمین خوزستان حمایت خود را از او اعلام می‌کنیم، گفت: شاعری جزو بدنه شهرداری است و در زمینه فرهنگی سوابق خوبی در شهرداری داشته و امیدواریم نواقص موجود در این زمینه و سایر حوزه‌های عمرانی و اجتماعی را برطرف کند.
کد خبر: ۷۵۷۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷ 25 June 2019

غلامرضا شریعتی ظهر امروز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه شهرداران سابق و جدید اهواز اظهار کرد: شهردار جدید به تشکیلات شهرداری ناآگاه نیست و مدتی را در فرهنگ شهر بوده است.

وی افزود: او کارنامه روشنی نشان داده و نقص ها را در زمینه فرهنگی و اجتماعی جبران می کند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: انتظار داریم با همت وی کار شهر به سرانجام رسیده و به خوبی سکان هدایت شهر را در راستای تعهدی که در جهت خدمت به مردم داده است انجام دهد.

وی ادامه داد: ما و شورای تامین در تمام زمینه ها از شهردار جدید حمایت خواهیم کرد تا گامهای بلندتری در توسعه و بالندگی شهر بردارد.

شریعتی با اشاره به غیب کتانباف شهردار سابق اهواز در این مراسم، یادآور شد: ما دوست داشتیم این آیین تودیع شهردار سابق باشد و معارفه شهردار جدید و همه برادرانه در شهر تلاش کنیم.

وی افزود: بهتر است این آیین ها با توجه به چارچوب های اخلاقی بهتر برگزار شود و اختلاف سلایق ها در آن مدنظر قرار نگیرد.

استاندار خوزستان بیان کرد: کتانباف در سیل زحمات زیادی کشیدند و همه در کنار ما بودند تا توانستیم کا را به سرانجام برسانیم.

همچنین آیت ا… محسن حیدری افزود: در مواجهه با مسائل سه نوع دیدگاه بدبینانه، خوش بینانه و واقع بینانه وجود دارد، نگاه بدبینانه و خوش بینانه عادلانه و مطابق عقل و شرع نیست ضمن آنکه همیشه نیمی از حقیقت در آن پنهان می‌ماند؛ برای بررسی مشکلات اهواز باید با رویکرد واقع بینانه به مسائل نگریست.

وی با بیان اینکه خوزستان دچار عقب ماندگی‌های بسیاری است که بخشی از آن به دوران جنگ تحمیلی بر می‌گردد ادامه داد: در ۴۰ سال گذشته خدمات بسیار و ارزنده‌ای در خوزستان و کلانشهر اهواز انجام شده که نمونه بارز آن طرح ۵۵۰ هزار هکتاری زمین‌های کشاورزی و انجام پروژه‌های عمرانی بزرگ مانند سدها است.

آیت ا… حیدری افزود: ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد اما خوزستان همچنان با مشکلات برجای مانده از این دوران دست و پنجه نرم می‌کند؛ جمعیت ۴۰۰ هزار نفری حاشیه نشینی در اهواز یکی از پیامدهای جنگ تحمیلی برای خوزستان است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در دوران بازسازی نیز به نحو شایسته ای به خوزستان توجه نشد و اقدامات انجام شده نیز بیشتر برای رفع تکلیف بود؛ عقب ماندگی‌های اهواز در مقایسه با سایر کلانشهرها بیشتر نمود پیدا می‌کند.

وی یکی از راه‌های توسعه در اهواز را انتخاب مدیران جوان، متخصص و انقلابی دانست و گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب بر انتخاب مدیران جوان و متعهد تاکید شده است، در طول دوران جنگ تحمیلی نیز با ورود جوانان به میدان شاهد پیشروی‌های بسیاری بودیم.

 رئیس شورای اسلامی شهر اهواز نیز در این آئین با اشاره به اینکه روزمرگی آفت شهرداری است گفت: کلانشهرهای دیگر کشور در هوشمند سازی، طرح سیماک و روش‌های نوین مدیریت شهری بسیار جلوتر از اهواز هستند.

عبدالزهرا سنواتی ادامه داد: باید روش‌های سنتی در مدیریت شهری کنار گذاشته شود زیرا هوشمندسازی راهگشای بسیاری از مشکلات شهری است؛ همچنین هوشمندسازی در جلوگیری از فساد نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه در ۲۰ ماه گذشته شهردار سابق اقداماتی برای توسعه شهر اهواز انجام داد و شهردار فعلی باید در تکمیل و تسریع در انجام آنها تلاش ویژه کند افزود: توانمندسازی مناطق محروم و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از دیگر اولویت‌های شهر اهواز است.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار