رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اهواز با هشدار نسبت به حمل مواد مخدر در کشور عراق گفت: در کشورهای کویت و عراق، حمل چهار تا پنج گرم تریاک که بعضی افراد در زمان سفرهای مذهبی با خود دارند، منجر به چندین سال حبس آنها می‌شود.
کد خبر: ۷۵۶۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱ 24 June 2019
 سیدجواد حسن‌زاده در نشست خبری که امروز دوشنبه (سوم تیرماه) در دادگستری اهواز برگزار شد، در خصوص تبادل محکومین بین کشورها اظهار کرد: در سال گذشته در خوزستان در دو نوبت با عراق و امسال یک بار با کویت تبادل محکومین انجام شده است. 
  
وی افزود: در دو سال اخیر 65 ایرانی را از کشور عراق تحویل گرفته و 25 عراقی تحویل داده‌ایم. 
  
هشدار نسبت به حمل مواد مخدر در کشور عراق 
  
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اهواز گفت: برای جلوگیری از محکوم شدن هم‌استانی‌ها در کشورهای دیگر مخصوصا کشور عراق، همگی باید بدانند که وضعیت حمل مواد مخدر در کشورهای دیگر با ایران متفاوت است، مثلا از هر 40 نفر محکوم در کشور عراق، 38 نفر به دلیل حمل مواد مخدر محکوم شده‌اند.

حسن‌زاده تصریح کرد: هم‌استانی‌های ما باید بدانند قوانین کشور ایران در خصوص مواد مخدر سنتی با کشورهای دیگر بسیار متفاوت است. در ایران برای حمل مواد مخدر با حجم بالا مجازات کمی وجود دارد اما در کشورهای کویت و عراق، حمل چهار تا پنج گرم تریاک که بعضی افراد در زمان سفرهای مذهبی با خود دارند، منجر به چندین سال حبس آنها می‌شود. 
  
ضبط 36 هزار دستگاه کولر گازی قاچاق 
  
وی در خصوص پرونده قاچاق 36 هزار دستگاه کولر گازی، گفت: طبق حکم صادر شده این 36 هزار کولر ضبط شده و متخلف به پرداخت 149 میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده‌ است. همچنین دو سال ممنوعیت از فعالیت تجاری برای این شرکت صادر شده است که این حکم باید اجرایی شود.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار