معاون بهزیستی خوزستان خبر داد:
معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان با اشاره به وضعیت پشت نوبتی این سازمان، گفت: در یک سال اخیر تقریبا مشکل پشت نوبتی‌های بهزیستی خوزستان حل شده و اغلب پشت نوبتی‌ها تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۷۵۵۹۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵ 24 June 2019

محمدرضا عباسی با اشاره به تعداد خانوارهای تحت پوشش بهزیستی خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر 32 هزار خانوار شامل 140 هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی خوزستان هستند که عمده این افراد تحت پوشش، زن هستند.

وی با اشاره به وضعیت پشت نوبتی بهزیستی، گفت: در یک سال اخیر تقریبا مشکل پشت نوبتی‌های بهزیستی خوزستان حل شده و اغلب پشت نوبتی‌ها تحت پوشش این سازمان قرار گرفته‌اند و در حال حاضر تنها تعداد کمی پشت نوبتی باقی مانده است.

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان بیان کرد: در سیستم بهزیستی همه تحت پوششی‌های این سازمان زنان سرپرست خانوار هستند زیرا این زنان یا سرپرست ندارند یا برخی از آنها سرپرست دارند اما از کارافتاده هستند و تامین هزینه‌های خانواده بر عهده زن است.

عباسی با اشاره به برخی مشکلات افراد تحت پوشش بهزیستی عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی افراد تحت پوشش این سازمان در تامین هزینه و وسایل ازدواج مشکل دارند و شرایط برای آنها سخت شده است. در این راستا نیازمند کمک بیشتر از سوی خیرین هستیم.

وی با اشاره به منازل آسیب‌دیده خانوارهای تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر، گفت: طبق آنچه در سامانه بهزیستی خوزستان ثبت شده، منازل 682 خانوار تحت پوشش این سازمان دچار آسیب شده است. 190 منزل از این تعداد تخریبی هستند و نیاز به احداث مجدد دارند. البته مرجع اصلی آمار بنیاد مسکن است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار