دو خانه هلال در روستاهای خسروایه و خویسه از توابع شهرستان کارون افتتاح شدند.
کد خبر: ۷۵۵۴۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲ 20 June 2019

افتتاح دو خانه هلال در روستاهای شهرستان کارون

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در مراسم افتتاح خانه هلال روستاهای خسراویه و خویسه از توابع شهرستان کارون اظهار کرد: باید با آموزش همگانی، اقشار مختلف را توانمند کرد و ماموریت خانه‌های هلال هم توانمندسازی مردم با آموزش‌های مهارتی خودمراقبتی و خودامدادی است.

وی با اشاره به اهداف تاسیس خانه‌های هلال، افزود: هدف از تاسیس خانه‌های هلال این است که با کمک اهالی همان منطقه بتوانیم برنامه‌هایی را برای حل مشکلات و افرایش توانمندی خود اهالی منطقه اجرا کنیم. خانه هلال فرصتی مغتنم برای ارتباط بیشتر با مردم و رفع مشکلات آنها است.

خدادادی ادامه داد: خانه‌های هلال باب خیری برای کارهای عام‌المنفعه و بشردوستانه جمعیت هلال احمر در مناطق کمتر توسعه یافته هستند و می‌توانند به عنوان تسهیل‌گر در رفع مشکلات مردم عمل کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: اولین گامی که نیازمند آن هستیم آموزش اقشار مختلف مردم است که منجر به توانمندسازی آنها می‌شود و آموزش و توانمندسازی ماموریت اساسی خانه‌های هلال است.

وی بیان کرد: آموزش‌های خودمراقبتی و مهارتی در مواجهه با حوادث و سوانح، آموزش مهارت‌های زندگی و افزایش سطح دانش برای ارتقای بهبود زندگی از جمله اهدافی است که جمعیت هلال احمر در خانه‌های هلال دنبال می‌کند.

خدادادی عنوان کرد: هر منطقه مشکلات و تنگناهایی دارد که ما با توجه به شرایط آن منطقه زمینه آموزش را برای آنها فراهم می‌کنیم.

وی گفت: ریزگردها، سیل و تصادفات و بسیاری از بلایای دیگر به عنوان مخاطرات و تهدیدات طبیعی و انسان‌ساخت، جان انسان‌ها را تهدید می‌کنند که باید مردم را در برابر آنها با آموزش توانمند کنیم.

خدادادی با بیان اینکه سبک زندگی ایمن، موجب بقای بشر می‌شود، تصریح کرد: اگر این شیوه زندگی را دنبال کنیم کمتر آسیب می‌بینیم و تلاش جمعیت هلال احمر نیز در همین راستا رقم خورده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: گسترش فضای مجازی و همه‌گیر شدن استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فقدان فرهنگ صحیح استفاده از آنها، جامعه را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده است.

وی خاطرنشان کرد: باید شیوه استفاده صحیح از فضای مجازی را به فرزندانمان آموزش دهیم تا باعث پیشگیری از تاثیر مخرب آنها بر آینده فرزندانمان شویم. بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق شاید زمینه آن از فضای مجازی و عوامل مشابه باشد.

خدادادی تاکید کرد: باید کودکان را از دوران کودکی با آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد آشنا کرد. در کنار این مسائل باید کودکان و فرزندانمان را توانمند کنیم که مصونیت‌سازی یکی از فعالیت‌هایی است که هلال احمر در راستای توانمندسازی اقشار مختلف انجام م‌ دهد.

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاح خانه‌های هلال در روستاهای خسروایه و خویسه از توابع شهرستان کارون با حضور مدیرعامل جمیت هلال احمر خوزستان، بزرگان، شیوخ و معتمدان و اهالی این دو روستا برگزار شد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار