استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان با تاکید براینکه وضعیت آب در شهر اهواز باید بهبود یابد و اقدامات جدی تری صورت گیرد گفت: بهبود کیفیت آب، مساله اصلی مردم خوزستان است که این وضعیت بهتر شده اما باید به پایداری برسد.
کد خبر: ۷۵۵۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶ 19 June 2019

غلامرضا شریعتی ظهر امروز در جلسه شورای سلامت خوزستان اظهار کرد: فشار خون اختلالی جسمی است که می‌تواند زمینه ساز ناتوانی جسمی و سکته‌های مغزی و قلبی شود و به همین خاطر در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است

به گزارش"تابناک" وی افزود: فشار خون از آن مواردی است که به علت تبعات اجتماعی زیادی که دارد هزینه‌های زیادی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند و درآمد خانواده بیماران را کاهش می‌دهد و موجب فقر آنها می‌شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: عدم توجه یا کم توجهی به فشار خون باعث می‌شود تا نان آور خانواده با ناتوانی جسمی مواجه و زمین گیر شود و نه تنها از عمل به وظایف خود باز می‌ماند بلکه مصرف کننده میزان قابل توجهی از درآمدهای خانواده و باعث فقیر شدن آن خانواده و کاهش درآمدهای آنها می‌شود.

شریعتی گفت: از این بابت فشار خون مسئله مهمی است و مرگ و میرهای ناشی از فشارخون می‌تواند امید به زندگی را پایین آورد.

وی عنوان کرد: همه مسئولان استان وظیفه دارند در زمینه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی اهواز داشته باشند، تمام امکانات نیز باید برای اجرای این طرح بسیج شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: اینکه ۴۹ درصد خوزستانی‌ها از ابتلای خود به فشارخون مطلع نیستند، درصد بالا و بسیار خطرناکی است و آگاهی بخشی به جامعه در این مورد مسئله بسیار مهمی است که نباید از آن غفلت شود.

شریعتی ادامه داد: با توجه به نزدیکی به تابستان و وقوع گرما و کمبود آب و احتمال وقوع بیماری‌های مرتبط با آب این مسئله هم بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: امسال وضع آب در این مدت در اهواز اصلاً خوب نیست و کاهش فشار آب و قطع آب در برخی مناطق اهواز در طول شبانه روز نسبت به سال گذشته بیشتر شده و دمای هوا هم نسبت به سال گذشته هم خیلی بیشتر شده است.

استاندار خوزستان یادآور شد: ما باید خود را برای این موضوع آماده و امکانات را برای مواجه با آن بسیج کنیم.

شریعتی ادامه داد: وجود انشعابات غیرمجاز، قدرت مدیریت را کاهش می‌دهد و در شورای تأمین استان مصوب کردیم که با هزینه کم همه انشعابات غیرمجاز تبدیل به انشعاب مجاز شود.

وی بیان کرد: بخش عمده انشعاب‌های غیرمجاز در اهواز است که با تبدیل به انشعاب مجاز می‌توانیم مصرف آب را کنترل و نظارت هوشمندانه داشته باشیم.

استاندار خوزستان گفت: وجود انشعابات غیذ مجاز آب نافی مسئولیت‌های ما نیست و آبفای اهواز موظف به تأمین آب آشامیدنی بهداشتی و باکیفیت است.

به گفته شریعتی، انشعابات آب غیرمجاز نباید بهانه‌ای برای تأمین آب باشد و یا اینکه در تأمین آب کوتاهی کنیم.

وی بیان کرد: وضع آب در شرق اهواز وضعیت بسیار نامناسبی دارد و در حالی که سال گذشته وضعیت مقداری بهبود پیدا کرد اما اقداماتی که قرار بود در این حوزه برای آب در طول این مدت انجام شود انجام شود.

استاندار خوزستان گفت: ما کار زیرساختی اساسی در این حوزه انجام دادیم و دو مخزن ۲۵ هزار مترمکعب در منبع آب و کوی رمضان ۱۵ سال به دلیل سختی در ساخت خط انتقال آب بلا استفاده و راکد مانده بود فعال شد.

شریعتی اضافه کرد: آبفا به من قول داده که تا ۱۵ تیرماه این دو مخزن وارد مدار می‌شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار