معاون فرماندهی انتظامی خوزستان:
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: نصب دوربین های مداربسته ضریب ایمنی محیط پیرامونی را افزایش و احتمال بروز انواع آسیب ها و وقوع جرایم را کاهش می دهد.
کد خبر: ۷۵۳۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶ 11 June 2019

سرهنگ جلیل زبیدی بر ضرورت استفاده از دوربین مدار بسته برای پیشگیری از انواع سرقت تاکید کرد و گفت: بسیاری از سرقت‌ها در نقاطی اتفاق می‌افتد که فاقد انواع سیستم کنترل عبور و مرور از جمله دوربین مداربسته است.

وی افزود: یکی از راه‌هایی که می‌تواند وقوع انواع سرقت را به حداقل برساند، آموزش شهروندان برای نصب و استفاده از دوربین مدار بسته در محیط کار و منزل است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: تاکنون بسیاری از سارقانی که تصاویر آنها از طریق دوربین‌های مداربسته به ثبت رسیده در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی بیان کرد: همین امر بر ضرورت استفاده شهروندان از دوربین‌های مداربسته در داخل و بیرون منزل و محل کار می‌افزاید.

سرهنگ زبیدی گفت: شهروندان زاویه تصویرسیستم دوربین مدار بسته را به گونه‌ای تنظیم کنند که نقاط کوری که احتمال بروز آسیب از آن نقاط بیشتر است، تحت پوشش تصویری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مجهز کردن درهای ورودی و خروجی منزل و یا محل کار به سیستم هشدار دهنده می‌تواند تا اندازه زیادی از سرقت‌های احتمالی پیشگیری کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: اگر در اطراف محل زندگی، منازل خالی از سکنه و نیمه ساز وجود دارد، شهروندان با استفاده از دوربین مداربسته از منزل خود مراقبت بیشتری کنند.

وی ادامه داد: هرچه ضریب ایمنی محیط پیرامونی به سبب نصب دوربین‌های مداربسته افزایش یابد، به همان میزان ضریب وقوع انواع جرایم کاهش می‌یابد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار