مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان مطرح کرد:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: حضور عوامل مختلف داخلی و خارجی و ارائه کمک های مادی، زمینه‌ افزایش تحمل و تاب آوری را در مردم آسیب دیده ایجاد کرد که این فعالیت ها قابل تقدیر و ستایش است.
کد خبر: ۷۴۸۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹ 27 May 2019

علی خدادادی در حاشیه تحویل محموله غذایی اهدایی برنامه جهانی غذا (WFP) سازمان ملل به منلطق سیل زده خوزستان که امروز در اهواز انجام شد، اظهار کرد: حضور عوامل مختلف داخلی و خارجی و ارائه کمک های مادی، زمینه افزایش تحمل و تاب آوری را در مردم آسیب دیده ایجاد کرد.

وی ادامه داد: این رفتار و این حمایت، زمینه‌ساز و مروج فرهنگ بشردوستانه ای است که از سوی افراد و مجموعه های محلی، ملی و بین‌المللی در حال اتفاق است.

خدادادی افزود: این نوع فعالیت های بشردوستانه، علاوه بر حمایت های مادی، دارای یک بار فرهنگی است که ارزش والایی را با خود به همراه دارد و قدم هایی که در این راستا برداشته شده، با توجه به وجود شرایط سخت و خسارات سنگین به مردم، زمینه افزایش تاب آوری را ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: حضور برنامه جهانی غذا و تأمین بخشی از معیشت مردم آسیب دیده، بسیار مهم قلمداد می شود چرا که بسته های اهدایی این مجموعه در آستانه عید سعید فطر که در استان خوزستان از اهمیت بسزایی برخوردار است، توزیع می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با توجه به اهدای بسته های غذایی، تلاش ما این است که علاوه بر مواد غذایی، بسته های حاوی البسه و ست های بهداشتی را تأمین کرده و بین افراد سیل زده توزیع کنیم.

وی اظهار کرد: منازل بیش از 2 هزار و ۶۰۰ خانوار به نوسازی کامل و 11 هزار خانوار به بازسازی و تعمیر نیاز دارد و 6 هزار خانوار نیز وسایل زندگی خود را در جریان سیل از دست داده اند.

خدادادی افزود: بیش از 30 هزار خانوار در جریان سیل فروردین خوزستان تأثیر پذیرفتند. این تأثیرپذیری به دو مقوله منازل مسکونی و زمین های کشاورزی برمی گردد.

وی گفت: با توجه به ضرورت امیدزایی در بین خانوارهای آسیب دیده، در حال حاضر باید زمینه کشت تابستانه حدود 200 هکتار تا 15 خرداد فراهم شود تا بخشی از تألمات روحی افراد سیل زده مرتفع شود.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار