شهردار منتخب اهواز گفت: شهرداری باید تبديل به یک اتاق شیشه ای شود و همه فرآیند ها، قرارداد ها و محاسبات جهت سالم سازی در معرض دید مردم باشند.
کد خبر: ۷۴۸۸۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸ 26 May 2019

ستاد استقبال از عید فطر با حضور موسی شاعری سرپرست شهرداری اهواز و شهردار منتخب، معاونین و مدیران مناطق هشتگانه برگزار شد.

در این جلسه شهردار منتخب اهواز گفت: مدیریت شهری، نیازمند یک نگاه همگرایانه از سوی همه دستگاه هاست و شهرداری به تنهایی قادر به حل مشکلات با توجه به شرایط اقتصادی موجود نیست.

وی ادامه داد : انتظار داریم فضایی ایجاد شود و این نگاه جزیره ای نسبت به شهرداری که باید به تنهایی مشکلات را حل کند رفع شود و نگاه همدلانه ای جایگزین آن شود.

وی وجود هرگونه استخدام و تبدیل وضعیت را طبق بخشنامه موجود غیر ممکن دانست و افزود: هر مدیری که از این بخشنامه تخطی کند، تعلیق و برکنار خواهد شد.

سرپرست وشهردار منتخب اهواز، ریشه بسیاری از مشکلات را عدم وجود نظارت کافی عنوان و تصریح کرد : باید برای رفع مشکلات و پیشبرد امور، وقت صرف کرده و حضور پر رنگ تری داشته باشیم.

وی عنوان کرد: هنر مدیریت این است که با همه سختی ها و کاستی ها و با استفاده از امکانات موجود، مشکلات را حل کنیم. در جاهایی نیز که کاری از دست ما ساخته نیست، دستگاه های نظارتی درک خواهند کرد، به شرطی که ما تمام تلاش مان را برای رفع مشکلات بکار گرفته باشیم.

شاعری بر لزوم تلاش حداکثری همراه با تدبیر تاکید کرد وی در ادامه وجود نشاط در جامعه را یکی از ضرورت های لازم برشمرد و افزود: ما متولی هنر نیستیم، اما یک رویکرد هنری داریم که باید نشاط را به جامعه تزریق کنیم. ما باید بتوانیم، با صرف هزینه های اندک با استفاده از سازمان های مردم نهاد، کارهای خوبی در زمینه نشاط اجتماعی انجام داده و این نشاط را به محلات شهر تزریق کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: ما باید در کنار هم تلاش کنیم و کارها را به پیش ببریم. عملکرد مدیران در بقای آنان نقش بسزایی دارد و در این خصوص، نظام ارزشیابی عملکردی در همه سطوح از جمله، مدیران، کارشناسان و پیمانکاران اجرا خواهد شد و این موضوع در دستور کار شورای معاونین قرار خواهد گرفت و مطابق با عملکرد افراد، نظام تشویق و تنبیه نیز اعمال خواهد شد.

وی همچنین خواستار سرعت بخشیدن به پروژه‌های عمرانی شد و گفت : در این حوزه، باید ارزیابی های لازم صورت گیرد و وضعیت آسفالت معابر، شریان‌ها ی شهری بهبود پیدا کند که این اقدام تاثیر مثبتی بدنبال خواهد داشت.
وی همچنین خواستار اجرای آمایش منطقه ای بر اساس اولویت بندی های موجود و مورو توجه مردم شد.

سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز در ادامه همچنین بر لزوم دقت و نظارت هر چه بیشتر در زمینه رفت و روب و حمل زباله شد و اظهار کرد: باید در این حوزه به صورت مرتب بازدید میدانی صورت گیرد و برای آموزش و ارتقا فرهنگی و مهارت‌های شغلی نیروهای خدماتی و فضای سبز اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: شهرداری باید تبدیل به یک اتاق شیشه ای شود و همه فرآیند ها، قرارداد ها و محاسبات جهت سالم سازی در معرض دید مردم باشند.

موسی شاعری بر لزوم پرهیز از امکانات شهرداری اهواز جهت استفاده های انتخاباتی هشدار داد و گفت : شهرداری مجموعه سیاسی نیست، بلکه یک نهاد خدماتی ست و باید فرا جناحی عمل کند و هیچ کس حق استفاده از امکانات دولتی و عمومی را جهت تبلیغات به نفع فرد یا گروهی خاص در انتخابات ندارد، ضمن اینکه محدودیت های قانونی واضح و روشن است و در صورت مشاهده برخورد می شود.

 

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار