مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه، از تداوم برنامۀ بهسازی در موزۀ هفت‌تپه، پس از دریافت گواهی موزۀ برتر سال ایران خبر داد و آن را منوط به حمایت‌های مالی و معنوی دانست.
کد خبر: ۷۴۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷ 22 May 2019

عاطفه رشنویی با بیان این‎که موزه موسسه‌ای دایمی و بدون اهداف مادی است كه درب‎های آن روی همه باز است و در خدمت جامعه و پيشرفت آن فعاليت می‌كند افزود: بر همین اساس کار بهسازی موزۀ هفت‌تپه در دو حوزۀ فرم و محتوا با دریافت عنوان موزۀ برتر به پایان نمی‌رسد و ادامه خواهد داشت.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه تأکید کرد: موزۀ هفت‌تپه در آغاز راه استانداردسازی است و احتياج به حمايت مالی و معنوی دارد و قطعاً اگر حاميان آن به وعده‌های خود عمل كنند، این موزه نقش مهم خود را در بازشناسی تاريخ مغفول ايلاميان ایفا خواهد کرد.

او ادامه داد: این موزه با همت همۀ کارشناسان و کارکنان پایگاه و همچنین همراهی معنوی مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در دو شاخص «اعمال استانداردهای فنی و توسعۀ فیزیکی» و همچنین «آموزش» به برترین موزۀ دولتی در مقیاس کوچک تبدیل شده است اما تنها با حمایت مالی نهادهای دارای مسوولیت مدنی است که به جایگاه واقعی خود به عنوان قطب علمی پژوهش در حوزۀ دوران ایلامیان و ساکنان قدیمی‌تر خوزستان خواهد رسید.

رشنویی یادآور شد: آن‎چه اهمیت موزۀ هفت‌تپه را دوچندان می‌کند، این است که این موزه برای نگهداری و نمایش آثار یافته‌شده در کاوش‌های محوطۀ باستانی هفت‌تپه تأسیس شده و اکنون علاوه بر آثار چغازنبیل و هفت‌تپه، میزبان آثار کاوش‌شدۀ بسیاری از پیش از تاریخ تا دورۀ اسلامی است.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار