مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز گفت: در مرحله اول شناسایی دانش‌آموزان لازم التوجه، سه هزار و 894 دانش‌آموز در 107 مدرسه شناسایی شدند که با تلاش‌های انجام شده این آمار در آخرین بررسی‌ها به 140 دانش‌آموز در 20 مدرسه رسیده است.
کد خبر: ۷۴۶۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰ 22 May 2019

سید جاسم موسوی اصل درخصوص اجرای طرح شناسایی و پیگیری وضعیت آموزشی دانش‌آموزان لازم التوجه در مدارس ناحیه یک اهواز اظهار کرد: بخش‌نامه این طرح 6 آبان‌ماه برای ما ارسال شد و ما بلافاصله کار شناسایی این دانش‌آموزان را آغاز کردیم. دانش‌آموزان لازم التوجه ممکن است دچار اختلالات یادگیری، دیرآموزی و... باشند. بعد از شناسایی این دانش‌آموزان، بررسی آمار آن‌ها هرماه انجام می‌شد.

وی افزود: در مرحله اول شناسایی این دانش‌آموزان 3 هزار و 894 دانش‌آموز در 107 مدرسه شناسایی شدند. در مرحله دوم این آمار به 2 هزار و 977 دانش‌آموز در 90 مدرسه رسید. در مرحله سوم نیز تعداد دانش‌آموزان لازم التوجه به یک هزار و 999 نفر در 82 مدرسه کاهش پیدا کرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز ادامه داد: در مرحله چهارم تعداد دانش‌آموزان به یک هزار و 640 دانش‌آموز در 68 مدرسه رسید و در مرحله پنجم در آخرین بررسی‌ها 140 دانش‌آموز لازم التوجه در 20 مدرسه در ناحیه یک اهواز شناسایی شدند. کاهش تعداد این دانش‌آموزان نشان دهنده موفقیت اقدامات مثبت انجام شده در این زمینه است.

موسوی اصل گفت: هدف ما از شناسایی دانش‌آموزان لازم التوجه پیدا کردن مشکل این دانش‌آموزان و حل آن است. بعد از شناسایی این دانش‌آموزان تلاش می‌کنیم مشکل آن‌ها را پیدا کنیم. به طور مثال اگر دانش‌آموزی دچار اختلالات یادگیری بود بعد از شناسایی به مراکز مربوطه برای حل مشکل خود معرفی می‌شد. همچنین پس از شناسایی ایرادات دانش‌آموز، برنامه‌‌های مختلفی مانند کلاس‌های جبرانی و... را برای این دانش‌آموزان در نظر می‌گیریم.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: دانش آموزان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار